Italiaanse hulpdiensten vinden slachtoffers na aardverschuiving
CASAMICCIOLA (ANP/DPA/RTR) - De hulpdiensten op het Italiaanse eiland Ischia hebben zondag zes overleden slachtoffers gevonden na de verwoestende storm en aardverschuiving van zaterdag, melden Italiaanse media. Daarmee komt het dodental op zeven. Vijf mensen worden nog vermist, de zoektocht in het rampgebied wordt voortgezet. Dertien mensen zijn gewond geraakt.
Reddingswerkers hebben de hele nacht doorgewerkt, maar door de modderstromen en de harde wind is het eiland moeilijk begaanbaar. Zo'n 150 brandweerlieden, 220 politieagenten en vrijwilligers zijn aan het werk om de ravage op te ruimen en de vermisten te vinden. Ze maken daarbij onder meer gebruik van drones. Ook zoeken duikers naar mensen tussen alle modder die de zee in is gestroomd. De kracht van de stromen was zo groot dat ook auto's en delen van gebouwen de zee in zijn gesleurd.
Zaterdag was al bevestigd dat een 31-jarige vrouw om het leven was gekomen, die een winkel had op het eiland. Zondag vonden de reddingswerkers zes andere slachtoffers, onder wie een jong meisje dat volgens de hulpdiensten 5 of 6 jaar oud was. Twee van de gevonden lichamen moeten nog uit de modder worden gehaald, meldt persbureau ANSA. Speurhonden zijn mogelijk een achtste slachtoffer op het spoor.
Dichtbevolkt
Het kleine maar dichtbevolkte Ischia ligt voor de kust van Napels. De aardverschuiving ontstond door plotselinge hevige regenval bij de stad Casamicciola. Zeker tien gebouwen zijn ingestort en honderd mensen kwamen vast te zitten. Nog eens tweehonderd mensen kregen het advies om te evacueren omdat ook in hun buurt instortingsgevaar was.
De regering in Rome heeft zondag de noodtoestand voor Ischia uitgeroepen. Dat was nodig om geld vrij te maken voor de geleden schade. In eerste instantie is 2 miljoen euro beschikbaar gesteld voor noodhulp en opruimwerkzaamheden.
Zaterdag was enige tijd onduidelijk hoeveel doden de aardverschuiving had veroorzaakt. Minister van Infrastructuur Matteo Salvini meldde al gauw dat acht mensen het niet hadden overleefd, maar zijn collega van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi zei later dat er nog geen doden waren bevestigd. Later op de avond komen de regionale autoriteiten met een officieel dodental.
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.
18 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
1 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 uur geleden