'Italiaanse fabrieken blijven dicht tot in tweede helft april'
ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fabrieken in Italië die zijn gesloten wegens het coronavirus, blijven waarschijnlijk tot in de tweede helft van april dicht, meldden Italiaanse media. Premier Giuseppe Conte heeft eerder aangekondigd dat hij de economie los wil trekken door bepaalde sectoren geleidelijk weer aan het werk te zetten. Hij zei tegen de BBC dat hij aan het einde van de maand de beperkingen die zijn opgelegd om verspreiding van het nieuwe coronavirus in te dammen, wil beginnen te verlichten.
De afvlakking van de stijging van het aantal coronapatiënten wordt in Italië gezien als een aanleiding de economie weer op te starten. Maar dit opstarten gebeurt zeker niet voor 14 april verwachten functionarissen in Rome. Volgens vakbondsfunctionarissen die met de regering overleggen, wil de regering-Conte de lockdown in ieder geval tot 3 mei verlengen. Maar sommige fabrieken zouden eind april mogen heropenen.
Het aantal patiënten en het aantal sterfgevallen steeg ondertussen verder in Italië. Het land telde donderdag 610 sterfgevallen, circa zeventig meer dan de voorafgaande dag. Het aantal nieuwe besmettingen was meer dan 4200. De dag ervoor waren het 3836 gevallen. Het was een trieste balans voor het land dat over het ergste heen hoopt te zijn.
Er zij al meer dan 143.000 besmettingen vastgesteld en zeker 18.279 patiënten zijn aan de gevolgen van het virus bezweken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
9 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden