'Italiaanse fabrieken blijven dicht tot in tweede helft april'
ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fabrieken in Italië die zijn gesloten wegens het coronavirus, blijven waarschijnlijk tot in de tweede helft van april dicht, meldden Italiaanse media. Premier Giuseppe Conte heeft eerder aangekondigd dat hij de economie los wil trekken door bepaalde sectoren geleidelijk weer aan het werk te zetten. Hij zei tegen de BBC dat hij aan het einde van de maand de beperkingen die zijn opgelegd om verspreiding van het nieuwe coronavirus in te dammen, wil beginnen te verlichten.
De afvlakking van de stijging van het aantal coronapatiënten wordt in Italië gezien als een aanleiding de economie weer op te starten. Maar dit opstarten gebeurt zeker niet voor 14 april verwachten functionarissen in Rome. Volgens vakbondsfunctionarissen die met de regering overleggen, wil de regering-Conte de lockdown in ieder geval tot 3 mei verlengen. Maar sommige fabrieken zouden eind april mogen heropenen.
Het aantal patiënten en het aantal sterfgevallen steeg ondertussen verder in Italië. Het land telde donderdag 610 sterfgevallen, circa zeventig meer dan de voorafgaande dag. Het aantal nieuwe besmettingen was meer dan 4200. De dag ervoor waren het 3836 gevallen. Het was een trieste balans voor het land dat over het ergste heen hoopt te zijn.
Er zij al meer dan 143.000 besmettingen vastgesteld en zeker 18.279 patiënten zijn aan de gevolgen van het virus bezweken.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
6 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
7 uur geleden