Italiaanse ex-premier Berlusconi weer uit ziekenhuis
MILAAN (ANP/AFP) - De 84-jarige ex-premier van Italië Silvio Berlusconi is ontslagen uit een ziekenhuis in Milaan. Dat meldt het Italiaanse persbureau Ansa. Het zou een routine-onderzoek zijn geweest. Volgens een advocaat van Berlusconi was hij maandag opgenomen.
Hij heeft "gezondheidsproblemen", aldus de jurist. Het is niet bekend hoe ernstig de problemen zijn en in kringen rond de ex-politicus is gezegd dat hij niet heel erg ziek is. Berlusconi belandde vorig jaar in het ziekenhuis als gevolg van een coronabesmetting. Dit jaar is hij al opgenomen geweest vanwege hartproblemen en later voor een val in zijn huis.
De advocaat gaf de informatie over Berlusconi tijdens een rechtszaak tegen de ex-premier, die in de jaren 1994 - 2011 drie keer het land leidde. Tegen Berlusconi zijn tientallen processen gevoerd en hij is slechts één keer tot een celstraf veroordeeld, wegens belastingfraude in 2012. Momenteel loopt er in Milaan al maanden een proces tegen Berlusconi dat voortvloeit uit een eerdere zaak rond de relatie van toenmalig premier Berlusconi met een nachtclubdanseres.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
8 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
9 uur geleden