Italiaanse ex-premier Berlusconi vrijgesproken van omkoping
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi is vrijgesproken van het omkopen van een getuige in een rechtszaak rond seks met een minderjarige prostituee in 2013. Het geldt als een opsteker voor de 85-jarige politicus, die met een slechte gezondheid kampt.
Berlusconi was ervan beschuldigd dat hij de pianist Danilo Mariani had omgekocht om te liegen in het proces. Berlusconi werd destijds vervolgd voor het betalen voor seks met de 17-jarige Marokkaanse nachtclubdanseres Karima El Mahroug. Die is in Italië vooral bekend onder haar artiestennaam Ruby Rubacuori (de Hartendief).
Berlusconi, leider van de centrumrechtse partij Forza Italia, werd in de zaak over de seks uiteindelijk vrijgesproken. Hij pleitte onschuldig in het daaropvolgende proces van omkoping. Berlusconi is erg opgelucht en tevreden, aldus zijn advocaat na de uitspraak van de rechtbank in de Toscaanse stad Siena. Berlusconi wordt echter nog berecht voor twee soortgelijke gevallen van vermeende omkoping door rechtbanken in Rome en Milaan.
Veroordeling en opnames
Mariani was in mei door de rechtbank van Siena veroordeeld tot twee jaar cel wegens zijn leugens tijdens het oorspronkelijke proces, waar hij zei dat Berlusconi's lichamelijke contact met zijn vrouwelijke gasten alleen maar het schudden van handen was geweest. Hij is nu wel vrijgesproken van het aannemen van steekpenningen.
Berlusconi is herhaaldelijk in een ziekenhuis opgenomen geweest nadat hij in september vorig jaar corona had opgelopen. Dat leidde ook tot schorsingen van de processen. Donderdag vloog hij naar Brussel voor een bijeenkomst van Europese centrumrechtse leiders.
Een rechtbank bevond Berlusconi oorspronkelijk schuldig aan het betalen voor seks met El Mahroug, die als destijds 17-jarige voor de Italiaanse wet als minderjarig gold. Hij kreeg zeven jaar gevangenisstraf opgelegd. Het vonnis werd in 2014 vernietigd door een hof van beroep, dat oordeelde dat er geen bewijs was dat Berlusconi de leeftijd wist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
8 uur geleden