Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse ex-premier Berlusconi vrijgesproken van omkoping

Italiaanse ex-premier Berlusconi vrijgesproken van omkoping

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse ex-premier Silvio Berlusconi is vrijgesproken van het omkopen van een getuige in een rechtszaak rond seks met een minderjarige prostituee in 2013. Het geldt als een opsteker voor de 85-jarige politicus, die met een slechte gezondheid kampt.

Berlusconi was ervan beschuldigd dat hij de pianist Danilo Mariani had omgekocht om te liegen in het proces. Berlusconi werd destijds vervolgd voor het betalen voor seks met de 17-jarige Marokkaanse nachtclubdanseres Karima El Mahroug. Die is in Italië vooral bekend onder haar artiestennaam Ruby Rubacuori (de Hartendief).

Berlusconi, leider van de centrumrechtse partij Forza Italia, werd in de zaak over de seks uiteindelijk vrijgesproken. Hij pleitte onschuldig in het daaropvolgende proces van omkoping. Berlusconi is erg opgelucht en tevreden, aldus zijn advocaat na de uitspraak van de rechtbank in de Toscaanse stad Siena. Berlusconi wordt echter nog berecht voor twee soortgelijke gevallen van vermeende omkoping door rechtbanken in Rome en Milaan.

Veroordeling en opnames

Mariani was in mei door de rechtbank van Siena veroordeeld tot twee jaar cel wegens zijn leugens tijdens het oorspronkelijke proces, waar hij zei dat Berlusconi's lichamelijke contact met zijn vrouwelijke gasten alleen maar het schudden van handen was geweest. Hij is nu wel vrijgesproken van het aannemen van steekpenningen.

Berlusconi is herhaaldelijk in een ziekenhuis opgenomen geweest nadat hij in september vorig jaar corona had opgelopen. Dat leidde ook tot schorsingen van de processen. Donderdag vloog hij naar Brussel voor een bijeenkomst van Europese centrumrechtse leiders.

Een rechtbank bevond Berlusconi oorspronkelijk schuldig aan het betalen voor seks met El Mahroug, die als destijds 17-jarige voor de Italiaanse wet als minderjarig gold. Hij kreeg zeven jaar gevangenisstraf opgelegd. Het vonnis werd in 2014 vernietigd door een hof van beroep, dat oordeelde dat er geen bewijs was dat Berlusconi de leeftijd wist.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlisch bombardement op Palestijnen in Zuid-Libanon

BEIROET/SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een dichtbevolkte Palestijnse wijk aan de rand van de Libanese stad Sidon zijn volgens plaatselijke media zeker dertien doden gevallen.

34 minuten geleden
Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

2 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

2 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

2 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

3 uur geleden
Kyiv meldt aanvallen op Rusland met ballistische raketten uit VS

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz wil richtlijnen voor beveiliging kerstmarkten

HALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.

5 uur geleden