Italiaanse Europarlementariër nu officieel verdachte in Qatargate
BRUSSEL (ANP) - De Belgische onderzoeksrechter heeft de Italiaanse Europarlementariër Andrea Cozzolino aangehouden op verdenking van corruptie, lidmaatschap van een criminele organisatie en witwassen van geld. De man is wel onder bepaalde voorwaarden vrijgelaten, meldt het Belgisch Openbaar Ministerie.
De Italiaan was maandag uit zichzelf naar België gekomen om verhoord te worden in een corruptieschandaal dat Qatargate is gaan heten. Aanvankelijk had hij zich verzet tegen zijn overlevering waar België Italië om had gevraagd. Het OM doet al maanden onderzoek naar het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko.
Het corruptieschandaal kwam aan het licht met de arrestatie van de inmiddels afgezette Griekse ondervoorzitter Eva Kaili in december. De politie vond bij invallen en huiszoekingen koffers met contanten. Kaili is inmiddels weer op vrije voeten, maar is nog wel verdachte, evenals onder anderen haar Italiaanse partner.
Meer uit Buitenland
STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
6 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
12 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
14 uur geleden