Italiaanse economie laat toch kleine groei zien
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Italië is in het derde kwartaal van dit jaar toch licht gegroeid. Volgens een nieuw cijfer van het Italiaanse statistiekbureau Istat groeide de derde economie van de eurozone met 0,1 procent ten opzichte van het vorige kwartaal. Bij een eerdere raming werd nog een stagnatie, ofwel nulgroei, gemeld.
De consumentenbestedingen en de export waren de drijvende kracht achter de groei in het afgelopen kwartaal. De nipte groei is een nieuwe opsteker voor de Italiaanse premier Giorgia Meloni. Eerder trok kredietbureau Moody's al zijn dreigement in om het kredietoordeel van de staatsleningen van het land te verlagen tot 'junk', ofwel rommelstatus.
De rentes op Italiaanse staatsobligaties liepen onlangs flink op door zorgen over de begrotingsplannen van de regering. Meloni wil onder meer de belastingen op de lonen verlagen om beloften aan haar kiezers na te komen. Het begrotingstekort zal daardoor dit jaar 5,3 procent bedragen en volgend jaar 4,3 procent. De begroting zal daarmee pas in 2026 aan de Europese regels voldoen. Dat is een jaar later dan gepland.
De Europese Commissie heeft zich echter onthouden van directe kritiek op de lossere begrotingskoers van de Italiaanse regering. In november stemde de commissie in met aanpassingen van Italië aan plannen voor economisch herstel na de coronacrisis. Door het akkoord van Brussel met het vernieuwde plan heeft Italië volgens Meloni 21 miljard euro extra te investeren voor economische groei.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
2 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
3 uur geleden