Italiaanse doelman Donnarumma beste EK-speler, Ronaldo topscorer
LONDEN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma is na de gewonnen EK-finale tegen Engeland uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De 22-jarige keeper incasseerde tijdens het toernooi slechts vier treffers. Bovendien was hij zowel in de halve finale tegen Spanje als in de eindstrijd tegen Engeland van grote waarde in de beslissende penaltyreeks. Tegen Spanje keerde hij één strafschop (4-2) en in de finale op Wembley stopte hij twee penalty's (3-2).
Donnarumma speelt al zes seizoenen voor AC Milan. Hij stapt deze zomer mogelijk over naar Paris Saint-Germain.
De Gouden Schoen voor de topscorer van het EK ging naar Cristiano Ronaldo. Hij maakte vijf doelpunten dit toernooi voor de onttroonde titelhouder, die in de achtste finale door België werd uitgeschakeld. Ronaldo bracht tevens een assist op zijn naam. De Tsjech Patrik Schick scoorde bij het EK ook vijf keer, maar verzorgde geen assist. Ronaldo had bovendien minder speelminuten dan Schick nodig om vijf doelpunten te maken: 360 minuten tegen 404 minuten.
Meer uit Voetbal
FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
4 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
12 uur geleden