Italiaanse doelman Donnarumma beste EK-speler, Ronaldo topscorer
LONDEN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma is na de gewonnen EK-finale tegen Engeland uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De 22-jarige keeper incasseerde tijdens het toernooi slechts vier treffers. Bovendien was hij zowel in de halve finale tegen Spanje als in de eindstrijd tegen Engeland van grote waarde in de beslissende penaltyreeks. Tegen Spanje keerde hij één strafschop (4-2) en in de finale op Wembley stopte hij twee penalty's (3-2).
Donnarumma speelt al zes seizoenen voor AC Milan. Hij stapt deze zomer mogelijk over naar Paris Saint-Germain.
De Gouden Schoen voor de topscorer van het EK ging naar Cristiano Ronaldo. Hij maakte vijf doelpunten dit toernooi voor de onttroonde titelhouder, die in de achtste finale door België werd uitgeschakeld. Ronaldo bracht tevens een assist op zijn naam. De Tsjech Patrik Schick scoorde bij het EK ook vijf keer, maar verzorgde geen assist. Ronaldo had bovendien minder speelminuten dan Schick nodig om vijf doelpunten te maken: 360 minuten tegen 404 minuten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
9 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
28 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geleden