Italiaanse doelman Donnarumma beste EK-speler, Ronaldo topscorer
LONDEN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma is na de gewonnen EK-finale tegen Engeland uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De 22-jarige keeper incasseerde tijdens het toernooi slechts vier treffers. Bovendien was hij zowel in de halve finale tegen Spanje als in de eindstrijd tegen Engeland van grote waarde in de beslissende penaltyreeks. Tegen Spanje keerde hij één strafschop (4-2) en in de finale op Wembley stopte hij twee penalty's (3-2).
Donnarumma speelt al zes seizoenen voor AC Milan. Hij stapt deze zomer mogelijk over naar Paris Saint-Germain.
De Gouden Schoen voor de topscorer van het EK ging naar Cristiano Ronaldo. Hij maakte vijf doelpunten dit toernooi voor de onttroonde titelhouder, die in de achtste finale door België werd uitgeschakeld. Ronaldo bracht tevens een assist op zijn naam. De Tsjech Patrik Schick scoorde bij het EK ook vijf keer, maar verzorgde geen assist. Ronaldo had bovendien minder speelminuten dan Schick nodig om vijf doelpunten te maken: 360 minuten tegen 404 minuten.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
6 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
12 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
13 uur geleden