Italiaanse doelman Donnarumma beste EK-speler, Ronaldo topscorer
LONDEN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma is na de gewonnen EK-finale tegen Engeland uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De 22-jarige keeper incasseerde tijdens het toernooi slechts vier treffers. Bovendien was hij zowel in de halve finale tegen Spanje als in de eindstrijd tegen Engeland van grote waarde in de beslissende penaltyreeks. Tegen Spanje keerde hij één strafschop (4-2) en in de finale op Wembley stopte hij twee penalty's (3-2).
Donnarumma speelt al zes seizoenen voor AC Milan. Hij stapt deze zomer mogelijk over naar Paris Saint-Germain.
De Gouden Schoen voor de topscorer van het EK ging naar Cristiano Ronaldo. Hij maakte vijf doelpunten dit toernooi voor de onttroonde titelhouder, die in de achtste finale door België werd uitgeschakeld. Ronaldo bracht tevens een assist op zijn naam. De Tsjech Patrik Schick scoorde bij het EK ook vijf keer, maar verzorgde geen assist. Ronaldo had bovendien minder speelminuten dan Schick nodig om vijf doelpunten te maken: 360 minuten tegen 404 minuten.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
8 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
13 uur geleden