Italiaanse datawaakhond stelt DeepSeek vragen over AI-tool
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse datatoezichthouder Garante heeft opheldering gevraagd van de Chinese start-up DeepSeek. De waakhond wil onder andere weten welke persoonlijke gegevens de chatbot van het bedrijf verzamelt en in hoeverre deze worden opgeslagen in China.
DeepSeek heeft twintig dagen de tijd om antwoorden te geven op vragen van de toezichthouder, meldt Garante in een verklaring. De Italiaanse toezichthouder staat bekend als een van de meest actieve op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De waakhond verbood in 2023 kortstondig het gebruik van ChatGPT in Italië. Aanleiding daarvoor waren vermoedelijke schendingen van Europese privacyregels.
DeepSeek zou minstens zo goed zijn als de chatbots van grotere spelers zoals ChatGPT van OpenAI. De AI-app steeg de afgelopen dagen naar de top van de ranglijst van de Amerikaanse appwinkel van Apple en heeft ChatGPT ingehaald. Een woordvoerder van het Witte Huis meldde dinsdag dat de Amerikaanse autoriteiten DeepSeek onderzoeken met het oog op de nationale veiligheid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
1 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
5 uur geleden