Italiaanse coronavirusuitgaven zijn 'eenmalige onkosten'
ROME/BRUSSEL (ANP/RTR) - De extra uitgaven van de Italiaanse regering om de zwaar door het coronavirus getroffen economie te steunen, staan los van de gewone begrotingsregels in de Europese Unie. Het zijn 'eenmalige onkosten' die buiten beschouwing worden gelaten bij de beoordeling van het financiële beleid van de Italiaanse regering, omdat dit een noodsituatie betreft.
Dit hebben vicevoorzitter Valdis Dombrovskis van de Europese Commissie en de commissaris belast met Economische Zaken, de Italiaan Paolo Gentiloni, in een brief aan minister van Financiën Roberto Gualtieri geschreven. De Italiaanse bewindsman Gualtieri heeft afgelopen week aangekondigd dat de regering 7,5 miljard euro wil uittrekken om de economische lasten die het nieuwe coronavrius in Italië veroorzaakt, te verlichten.
Deze extra uitgaven jagen het begrotingstekort omhoog naar een omvang van 2,5 procent van het bruto nationaal product (bbp). Dat tekort bedraagt nu ongeveer 2,2 procent van het bbp. Gualtieri zei eerder deze maand nog dat het tekort over 2019 een stuk lager zou uitvallen. Italië kampte al met grote economische problemen voor het coronavirus opdook. De regering vreest dat de economie nog verder krimpt door het virus, mogelijk met 1 tot 3 procent in de eerste helft van dit jaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
9 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
12 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geleden