Italiaanse clubs roepen in brief op tot actie
ROME (ANP) - De twintig clubs uit de Serie A, de hoogste voetbalklasse in Italië, hebben middels een open brief opgeroepen om op te treden tegen het racisme binnen het Italiaanse voetbal. Volgens de clubs moeten de wet- en regelgeving worden aangescherpt en moeten betrokkenen in de voetbalwereld worden geïnformeerd over de gevolgen van racisme.
"We moeten publiekelijk erkennen dat we een ernstig probleem hebben met racisme", schrijven de clubs gezamenlijk. "Het is een probleem waaraan we in de loop der jaren niet genoeg hebben gedaan om het te bestrijden. We kunnen niet langer zwijgen over deze kwestie of wachten tot het op magische wijze verdwijnt."
Volgens de clubs is er zelfs sprake van schaamte. "Beelden van spelers die in het Italiaanse voetbal racistisch worden bejegend, zijn dit seizoen overal ter wereld bekeken en besproken en dat zorgt voor schaamte bij ons allemaal."
Het Italiaanse voetbal heeft dit seizoen meermaals te maken gehad met racistische incidenten. Onder anderen Romelu Lukaku en Mario Balotelli waren al het doelwit.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
4 uur geleden