Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse club haakte wegens huidskleur af voor Onana

Italiaanse club haakte wegens huidskleur af voor Onana

AMSTERDAM (ANP) - Doelman André Onana van Ajax zag drie jaar geleden een transfer naar een Italiaanse club mislukken wegens zijn donkere huidskleur. "Na de verloren finale met Ajax tegen Manchester United om de Europa League sprak ik met een Italiaanse club over een transfer", vertelt hij aan NRC. "De gesprekken zijn goed verlopen, totdat de directeur van de club met mijn manager belde en vertelde dat ze dachten dat Onana een geweldige doelman is maar ze mij geen contract konden geven. Een zwarte keeper zou te veel problemen met hun supporters geven."

"Natuurlijk doet zo'n verklaring pijn", vertelt Onana. "Maar ik zou het erger hebben gevonden als de club had gedacht dat ik niet goed genoeg was. Dan zou het nog mijn schuld zijn. Nu dacht ik, ik kan niet veranderen wie ik ben. Waarom zou ik me daar zorgen over maken? Ik ben donker en Afrikaans en daar ben ik trots op", stelt de doelman uit Kameroen. "Als mensen me niet leuk vinden omdat ik donker ben, geen probleem. Dat kan mij niet schelen."

Onana is een van de zeventien (top)voetballers die met het NRC heeft gesproken over zijn ervaringen met racisme. Net als Denzel Dumfries, de aanvoerder van PSV. Hij vertelt over een jongetje dat samen met zijn vader 'aap, aap' naar hem bleef roepen. Cyriel Dessers de topscorer van de eredivisie, verhaalt over racistische spreekkoren. "Je wordt ontmenselijkt. Je bent niet een van hen, je bent een zwarte."

Veel geïnterviewden vertellen aan het NRC dat maatregelen van kabinet en KNVB nog niet effectief genoeg zijn, omdat racisme niet beperkt blijft tot uitingen van voetbalsupporters vanaf de tribunes. Ook in kleedkamers en bestuurskamers moet volgens hen iets veranderen. Een aantal van hen pleit voor het aanstellen van meer donkere directeuren en beleidsbepalers. Zwijgen over ervaringen met racisme is, ondanks de toegenomen aandacht voor het probleem, volgens veel geïnterviewden nog altijd de norm in het profvoetbal.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

1 uur geleden
Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

12 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

12 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

12 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

13 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

14 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

14 uur geleden