Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse club haakte wegens huidskleur af voor Onana

Italiaanse club haakte wegens huidskleur af voor Onana

AMSTERDAM (ANP) - Doelman André Onana van Ajax zag drie jaar geleden een transfer naar een Italiaanse club mislukken wegens zijn donkere huidskleur. "Na de verloren finale met Ajax tegen Manchester United om de Europa League sprak ik met een Italiaanse club over een transfer", vertelt hij aan NRC. "De gesprekken zijn goed verlopen, totdat de directeur van de club met mijn manager belde en vertelde dat ze dachten dat Onana een geweldige doelman is maar ze mij geen contract konden geven. Een zwarte keeper zou te veel problemen met hun supporters geven."

"Natuurlijk doet zo'n verklaring pijn", vertelt Onana. "Maar ik zou het erger hebben gevonden als de club had gedacht dat ik niet goed genoeg was. Dan zou het nog mijn schuld zijn. Nu dacht ik, ik kan niet veranderen wie ik ben. Waarom zou ik me daar zorgen over maken? Ik ben donker en Afrikaans en daar ben ik trots op", stelt de doelman uit Kameroen. "Als mensen me niet leuk vinden omdat ik donker ben, geen probleem. Dat kan mij niet schelen."

Onana is een van de zeventien (top)voetballers die met het NRC heeft gesproken over zijn ervaringen met racisme. Net als Denzel Dumfries, de aanvoerder van PSV. Hij vertelt over een jongetje dat samen met zijn vader 'aap, aap' naar hem bleef roepen. Cyriel Dessers de topscorer van de eredivisie, verhaalt over racistische spreekkoren. "Je wordt ontmenselijkt. Je bent niet een van hen, je bent een zwarte."

Veel geïnterviewden vertellen aan het NRC dat maatregelen van kabinet en KNVB nog niet effectief genoeg zijn, omdat racisme niet beperkt blijft tot uitingen van voetbalsupporters vanaf de tribunes. Ook in kleedkamers en bestuurskamers moet volgens hen iets veranderen. Een aantal van hen pleit voor het aanstellen van meer donkere directeuren en beleidsbepalers. Zwijgen over ervaringen met racisme is, ondanks de toegenomen aandacht voor het probleem, volgens veel geïnterviewden nog altijd de norm in het profvoetbal.

Meer uit Voetbal

Ten Hag en Bayer Leverkusen beginnen Bundesliga met nederlaag

LEVERKUSEN (ANP) - Erik ten Hag is zijn seizoen in de Bundesliga met Bayer Leverkusen begonnen met een nederlaag. In eigen huis ging de landskampioen van twee seizoenen geleden met 2-1 onderuit tegen Hoffenheim. Paul Simonis won zijn eerste wedstrijd in de Duitse competitie met VfL Wolfsburg met 3-1 van Heidenheim.

11 minuten geleden
Voetbalsters FC Twente winnen Supercup na spectaculaire slotfase

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de eerste prijs van het seizoen binnen. Ze versloegen PSV in een spectaculaire wedstrijd om de Supercup: 3-2.

1 uur geleden
Tottenham Hotspur wint uitduel met Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een knappe uitzege op Manchester City geboekt. De ploeg van de nieuwe trainer Thomas Frank zegevierde met 0-2 in het Etihad Stadium.

1 uur geleden
Middenvelder Álvarez kiest niet voor Ajax maar voor Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Edson Álvarez speelt dit seizoen voor Fenerbahçe. De club uit Istanbul huurt de middenvelder van West Ham United, waar hij geen basisplaats had. Beide clubs bevestigen dat er ook een optie tot koop in het huurcontract is opgenomen.

6 uur geleden
Invaller Hato debuteert met zege voor Chelsea in Premier League

LONDEN (ANP) - Jorrel Hato heeft met een ruime zege zijn debuut voor Chelsea in de Premier League gemaakt. De van Ajax overgekomen verdediger won met zijn nieuwe ploeg het uitduel met West Ham United (1-5).

19 uur geleden
Kampioen Bayern München begint met zes doelpunten aan seizoen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het seizoen in de Bundesliga begonnen. De kampioen scoorde zesmaal in het thuisduel met RB Leipzig (6-0).

19 uur geleden
Ajax-supporters staan zondag met applaus stil bij vermoorde Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax staan zondag in de zeventiende minuut van de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de Johan Cruijff ArenA met applaus stil bij de moord op Lisa uit Abcoude. Het 17-jarige meisje werd in de nacht van dinsdag op woensdag met geweld om het leven gebracht aan de Holterbergweg, om de hoek bij jeugdcomplex De Toekomst van de club uit Amsterdam.

22 uur geleden