Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race
VILT (ANP) - De Italiaanse Marta Cavalli heeft de Amstel Gold Race voor vrouwen gewonnen. De renster van FDJ Nouvelle plaatste haar aanval ruim 2 kilometer voor de finish, nadat Annemiek van Vleuten vergeefs had geprobeerd op de Cauberg weg te rijden.
Demi Vollering (SD Worx) sprintte naar de tweede plaats, voor de Duitse Liane Lippert (derde) en Van Vleuten (vierde).
Voor de 24-jarige Cavalli was het haar derde zege als wielerprof en veruit haar belangrijkste, erkende ze voor de camera van de NOS. "Ik moet mijn ploegleider bedanken. Bij de verkenning gisteren hadden we al besproken dat het de plek was om aan te vallen. Toen we over de top van de Cauberg heen waren riep hij dat ik moest gaan. Na 500 meter keek ik om en zag ik dat ik een mooie voorsprong had", vertelde de dolgelukkige Italiaanse.
Actief
Van Vleuten was al vroeg in de koers actief geweest. Door een versnelling van haar ontstond er op zo'n 60 kilometer voor de finish een kopgroep, die uiteindelijk uit acht rensters bestond. Onder hen de andere topfavoriete Vollering, de Poolse oud-winnares Katarzyna Niewiadoma en Chantal van den Broek-Blaak, die de Nederlandse klassieker ook al eens won. De op het oog interessante groep werd 40 kilometer voor de finish bij gebrek aan samenwerking toch weer bijgehaald.
In de slotfase bracht de Bemelerberg geen schifting en reed een nog tamelijk grote groep naar de voet van de Cauberg, de slotklim bij de vrouwen. Van Vleuten wist dat ze daar het verschil moest maken, maar zeven vrouwen hielden haar wiel. Van hen was Cavalli bovenop de eerste die aanviel. De laatste twee vlakke kilometers slaagde ze erin voorop te blijven, hoezeer Vollerings Zuid-Afrikaanse ploeggenote Ashleigh Moolman ook probeerde het gat dicht te rijden. Nu sprintte de jonge Zuid-Hollandse naar de tweede plaats, dezelfde klassering als vorig jaar toen Marianne Vos haar net te snel af was.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
12 uur geleden