Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

VILT (ANP) - De Italiaanse Marta Cavalli heeft de Amstel Gold Race voor vrouwen gewonnen. De renster van FDJ Nouvelle plaatste haar aanval ruim 2 kilometer voor de finish, nadat Annemiek van Vleuten vergeefs had geprobeerd op de Cauberg weg te rijden.

Demi Vollering (SD Worx) sprintte naar de tweede plaats, voor de Duitse Liane Lippert (derde) en Van Vleuten (vierde).

Voor de 24-jarige Cavalli was het haar derde zege als wielerprof en veruit haar belangrijkste, erkende ze voor de camera van de NOS. "Ik moet mijn ploegleider bedanken. Bij de verkenning gisteren hadden we al besproken dat het de plek was om aan te vallen. Toen we over de top van de Cauberg heen waren riep hij dat ik moest gaan. Na 500 meter keek ik om en zag ik dat ik een mooie voorsprong had", vertelde de dolgelukkige Italiaanse.

Actief

Van Vleuten was al vroeg in de koers actief geweest. Door een versnelling van haar ontstond er op zo'n 60 kilometer voor de finish een kopgroep, die uiteindelijk uit acht rensters bestond. Onder hen de andere topfavoriete Vollering, de Poolse oud-winnares Katarzyna Niewiadoma en Chantal van den Broek-Blaak, die de Nederlandse klassieker ook al eens won. De op het oog interessante groep werd 40 kilometer voor de finish bij gebrek aan samenwerking toch weer bijgehaald.

In de slotfase bracht de Bemelerberg geen schifting en reed een nog tamelijk grote groep naar de voet van de Cauberg, de slotklim bij de vrouwen. Van Vleuten wist dat ze daar het verschil moest maken, maar zeven vrouwen hielden haar wiel. Van hen was Cavalli bovenop de eerste die aanviel. De laatste twee vlakke kilometers slaagde ze erin voorop te blijven, hoezeer Vollerings Zuid-Afrikaanse ploeggenote Ashleigh Moolman ook probeerde het gat dicht te rijden. Nu sprintte de jonge Zuid-Hollandse naar de tweede plaats, dezelfde klassering als vorig jaar toen Marianne Vos haar net te snel af was.

Meer uit Sport

Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

4 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

5 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

10 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

13 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

18 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden