Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

VILT (ANP) - De Italiaanse Marta Cavalli heeft de Amstel Gold Race voor vrouwen gewonnen. De renster van FDJ Nouvelle plaatste haar aanval ruim 2 kilometer voor de finish, nadat Annemiek van Vleuten vergeefs had geprobeerd op de Cauberg weg te rijden.

Demi Vollering (SD Worx) sprintte naar de tweede plaats, voor de Duitse Liane Lippert (derde) en Van Vleuten (vierde).

Voor de 24-jarige Cavalli was het haar derde zege als wielerprof en veruit haar belangrijkste, erkende ze voor de camera van de NOS. "Ik moet mijn ploegleider bedanken. Bij de verkenning gisteren hadden we al besproken dat het de plek was om aan te vallen. Toen we over de top van de Cauberg heen waren riep hij dat ik moest gaan. Na 500 meter keek ik om en zag ik dat ik een mooie voorsprong had", vertelde de dolgelukkige Italiaanse.

Actief

Van Vleuten was al vroeg in de koers actief geweest. Door een versnelling van haar ontstond er op zo'n 60 kilometer voor de finish een kopgroep, die uiteindelijk uit acht rensters bestond. Onder hen de andere topfavoriete Vollering, de Poolse oud-winnares Katarzyna Niewiadoma en Chantal van den Broek-Blaak, die de Nederlandse klassieker ook al eens won. De op het oog interessante groep werd 40 kilometer voor de finish bij gebrek aan samenwerking toch weer bijgehaald.

In de slotfase bracht de Bemelerberg geen schifting en reed een nog tamelijk grote groep naar de voet van de Cauberg, de slotklim bij de vrouwen. Van Vleuten wist dat ze daar het verschil moest maken, maar zeven vrouwen hielden haar wiel. Van hen was Cavalli bovenop de eerste die aanviel. De laatste twee vlakke kilometers slaagde ze erin voorop te blijven, hoezeer Vollerings Zuid-Afrikaanse ploeggenote Ashleigh Moolman ook probeerde het gat dicht te rijden. Nu sprintte de jonge Zuid-Hollandse naar de tweede plaats, dezelfde klassering als vorig jaar toen Marianne Vos haar net te snel af was.

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

12 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

18 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden