Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

Italiaanse Cavalli verrast met winst van Amstel Gold Race

VILT (ANP) - De Italiaanse Marta Cavalli heeft de Amstel Gold Race voor vrouwen gewonnen. De renster van FDJ Nouvelle plaatste haar aanval ruim 2 kilometer voor de finish, nadat Annemiek van Vleuten vergeefs had geprobeerd op de Cauberg weg te rijden.

Demi Vollering (SD Worx) sprintte naar de tweede plaats, voor de Duitse Liane Lippert (derde) en Van Vleuten (vierde).

Voor de 24-jarige Cavalli was het haar derde zege als wielerprof en veruit haar belangrijkste, erkende ze voor de camera van de NOS. "Ik moet mijn ploegleider bedanken. Bij de verkenning gisteren hadden we al besproken dat het de plek was om aan te vallen. Toen we over de top van de Cauberg heen waren riep hij dat ik moest gaan. Na 500 meter keek ik om en zag ik dat ik een mooie voorsprong had", vertelde de dolgelukkige Italiaanse.

Actief

Van Vleuten was al vroeg in de koers actief geweest. Door een versnelling van haar ontstond er op zo'n 60 kilometer voor de finish een kopgroep, die uiteindelijk uit acht rensters bestond. Onder hen de andere topfavoriete Vollering, de Poolse oud-winnares Katarzyna Niewiadoma en Chantal van den Broek-Blaak, die de Nederlandse klassieker ook al eens won. De op het oog interessante groep werd 40 kilometer voor de finish bij gebrek aan samenwerking toch weer bijgehaald.

In de slotfase bracht de Bemelerberg geen schifting en reed een nog tamelijk grote groep naar de voet van de Cauberg, de slotklim bij de vrouwen. Van Vleuten wist dat ze daar het verschil moest maken, maar zeven vrouwen hielden haar wiel. Van hen was Cavalli bovenop de eerste die aanviel. De laatste twee vlakke kilometers slaagde ze erin voorop te blijven, hoezeer Vollerings Zuid-Afrikaanse ploeggenote Ashleigh Moolman ook probeerde het gat dicht te rijden. Nu sprintte de jonge Zuid-Hollandse naar de tweede plaats, dezelfde klassering als vorig jaar toen Marianne Vos haar net te snel af was.

Meer uit Sport

Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

30 minuten geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

46 minuten geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

2 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

2 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

5 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

15 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

18 uur geleden