Italiaanse bondscoach Mancini vertrok door gebrek aan vertrouwen
ROME (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini miste vertrouwen vanuit de top van de voetbalbond en heeft om die reden plotseling ontslag genomen. Volgens de 58-jarige trainer nam de bond enkele maatregelen, waaronder veranderingen in zijn technische staf, waar Mancini niet van gediend was. In een interview met enkele Italiaanse kranten spreekt hij de geruchten tegen dat een nieuwe lucratieve klus als bondscoach van Saudi-Arabië de reden is voor zijn vertrek.
Mancini nam afgelopen weekend plotseling ontslag, zonder daar direct een reden voor te geven. In gesprek met onder meer Corriere dello Sport gaat de voormalig trainer van onder meer Manchester City en Internazionale nu alsnog dieper in op zijn vertrek.
"Ik dacht er al maanden over na en het was nu tijd om te gaan. Naar mijn mening zaten de bond en ik niet meer op dezelfde golflengte en het is altijd beter om dan een beslissing te nemen voordat er iets ernstigers gebeurt. Het is een besluit dat ik met veel verdriet heb genomen, omdat ik erg gehecht was aan de ploeg", liet Mancini optekenen.
Rol bondsvoorzitter
De Italiaan voegt daaraan toe dat de baas van de Italiaanse bond, Gabriele Gravina, niet heeft geprobeerd hem op andere gedachten te brengen. "Anders had hij nog iets kunnen veranderen."
Volgens Italiaanse en Saudische media kan Mancini de komende drie jaar voor tientallen miljoenen aan de slag gaan als bondscoach van de Saudische voetballers, als opvolger van de Fransman Hervé Renard. "Ik heb verschillende aanbiedingen gekregen die ik de komende weken zal overwegen, maar op dit moment is er niets concreets. Saudi-Arabië heeft er niets mee te maken."
Mogelijke opvolgers
Voormalig Napoli-trainer Luciano Spalletti en Antonio Conte (onder meer ex-Juventus) zouden in beeld zijn als opvolger bij de nationale ploeg van Italië, die over minder dan een maand al zijn volgende EK-kwalificatiewedstrijden speelt. De regerend Europees kampioen begon de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een nederlaag tegen Engeland en een magere zege op Malta.
Het grootste succes van Mancini in ruim vijf jaar als bondscoach was de Europese titel in 2021. Hij wist zich met zijn ploeg daarna echter niet te kwalificeren voor het WK in Qatar. In de play-offs liet de Europees kampioen zich verrassen door Noord-Macedonië. Mancini bleef toen desondanks aan als bondscoach.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
12 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
13 uur geleden