Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bondscoach Mancini vertrok door gebrek aan vertrouwen

Italiaanse bondscoach Mancini vertrok door gebrek aan vertrouwen

ROME (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini miste vertrouwen vanuit de top van de voetbalbond en heeft om die reden plotseling ontslag genomen. Volgens de 58-jarige trainer nam de bond enkele maatregelen, waaronder veranderingen in zijn technische staf, waar Mancini niet van gediend was. In een interview met enkele Italiaanse kranten spreekt hij de geruchten tegen dat een nieuwe lucratieve klus als bondscoach van Saudi-Arabië de reden is voor zijn vertrek.

Mancini nam afgelopen weekend plotseling ontslag, zonder daar direct een reden voor te geven. In gesprek met onder meer Corriere dello Sport gaat de voormalig trainer van onder meer Manchester City en Internazionale nu alsnog dieper in op zijn vertrek.

"Ik dacht er al maanden over na en het was nu tijd om te gaan. Naar mijn mening zaten de bond en ik niet meer op dezelfde golflengte en het is altijd beter om dan een beslissing te nemen voordat er iets ernstigers gebeurt. Het is een besluit dat ik met veel verdriet heb genomen, omdat ik erg gehecht was aan de ploeg", liet Mancini optekenen.

Rol bondsvoorzitter

De Italiaan voegt daaraan toe dat de baas van de Italiaanse bond, Gabriele Gravina, niet heeft geprobeerd hem op andere gedachten te brengen. "Anders had hij nog iets kunnen veranderen."

Volgens Italiaanse en Saudische media kan Mancini de komende drie jaar voor tientallen miljoenen aan de slag gaan als bondscoach van de Saudische voetballers, als opvolger van de Fransman Hervé Renard. "Ik heb verschillende aanbiedingen gekregen die ik de komende weken zal overwegen, maar op dit moment is er niets concreets. Saudi-Arabië heeft er niets mee te maken."

Mogelijke opvolgers

Voormalig Napoli-trainer Luciano Spalletti en Antonio Conte (onder meer ex-Juventus) zouden in beeld zijn als opvolger bij de nationale ploeg van Italië, die over minder dan een maand al zijn volgende EK-kwalificatiewedstrijden speelt. De regerend Europees kampioen begon de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een nederlaag tegen Engeland en een magere zege op Malta.

Het grootste succes van Mancini in ruim vijf jaar als bondscoach was de Europese titel in 2021. Hij wist zich met zijn ploeg daarna echter niet te kwalificeren voor het WK in Qatar. In de play-offs liet de Europees kampioen zich verrassen door Noord-Macedonië. Mancini bleef toen desondanks aan als bondscoach.

Meer uit Voetbal

United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

1 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

3 uur geleden
Pepi keert mogelijk tegen sc Heerenveen terug als spits bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.

4 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht 'mooie wedstrijd' tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.

7 uur geleden
AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

21 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

23 uur geleden