Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bondscoach Mancini vertrok door gebrek aan vertrouwen

Italiaanse bondscoach Mancini vertrok door gebrek aan vertrouwen

ROME (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini miste vertrouwen vanuit de top van de voetbalbond en heeft om die reden plotseling ontslag genomen. Volgens de 58-jarige trainer nam de bond enkele maatregelen, waaronder veranderingen in zijn technische staf, waar Mancini niet van gediend was. In een interview met enkele Italiaanse kranten spreekt hij de geruchten tegen dat een nieuwe lucratieve klus als bondscoach van Saudi-Arabië de reden is voor zijn vertrek.

Mancini nam afgelopen weekend plotseling ontslag, zonder daar direct een reden voor te geven. In gesprek met onder meer Corriere dello Sport gaat de voormalig trainer van onder meer Manchester City en Internazionale nu alsnog dieper in op zijn vertrek.

"Ik dacht er al maanden over na en het was nu tijd om te gaan. Naar mijn mening zaten de bond en ik niet meer op dezelfde golflengte en het is altijd beter om dan een beslissing te nemen voordat er iets ernstigers gebeurt. Het is een besluit dat ik met veel verdriet heb genomen, omdat ik erg gehecht was aan de ploeg", liet Mancini optekenen.

Rol bondsvoorzitter

De Italiaan voegt daaraan toe dat de baas van de Italiaanse bond, Gabriele Gravina, niet heeft geprobeerd hem op andere gedachten te brengen. "Anders had hij nog iets kunnen veranderen."

Volgens Italiaanse en Saudische media kan Mancini de komende drie jaar voor tientallen miljoenen aan de slag gaan als bondscoach van de Saudische voetballers, als opvolger van de Fransman Hervé Renard. "Ik heb verschillende aanbiedingen gekregen die ik de komende weken zal overwegen, maar op dit moment is er niets concreets. Saudi-Arabië heeft er niets mee te maken."

Mogelijke opvolgers

Voormalig Napoli-trainer Luciano Spalletti en Antonio Conte (onder meer ex-Juventus) zouden in beeld zijn als opvolger bij de nationale ploeg van Italië, die over minder dan een maand al zijn volgende EK-kwalificatiewedstrijden speelt. De regerend Europees kampioen begon de kwalificatiereeks voor het EK van volgend jaar met een nederlaag tegen Engeland en een magere zege op Malta.

Het grootste succes van Mancini in ruim vijf jaar als bondscoach was de Europese titel in 2021. Hij wist zich met zijn ploeg daarna echter niet te kwalificeren voor het WK in Qatar. In de play-offs liet de Europees kampioen zich verrassen door Noord-Macedonië. Mancini bleef toen desondanks aan als bondscoach.

Meer uit Voetbal

Spelers Oranje weten dat op WK tegen Marokko meer wordt gevraagd

KANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.

37 minuten geleden
België na ruime zege op Nieuw-Zeeland alsnog groepswinnaar op WK

VANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.

39 minuten geleden
Egypte en Iran spelen gelijk in Pride Match op WK in Seattle

SEATTLE (ANP) - Egypte en Iran hebben de laatste groepswedstrijd op het WK in Seattle met 1-1 gelijkgespeeld. In de blessuretijd werd een doelpunt van Iran door de VAR teruggedraaid wegens buitenspel. Egypte eindigde als nummer 2 van groep G achter nummer 1 België en speelt in de zestiende finales tegen Australië in Dallas. Iran kan met 3 punten nog als een van de acht beste nummers 3 naar de laatste 32.

40 minuten geleden
Deroy Duarte kan stunt van Kaapverdië nauwelijks geloven

DALLAS (ANP) - Deroy Duarte zocht vergeefs naar woorden om zijn blijdschap over de enorme stunt met Kaapverdië te beschrijven. "Het is niet te bevatten", zei de Rotterdammer na een gelijkspel tegen Saudi-Arabië (0-0) en een wedstrijd in de zestiende finale tegen regerend wereldkampioen Argentinië op het WK.

3 uur geleden
Duitsland treft Paraguay in knock-outfase WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - De Duitse voetballers nemen het in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal op tegen Paraguay. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de laatste speelronde in groep H, waarin Spanje met 1-0 van Uruguay won en Kaapverdië met 0-0 gelijkspeelde tegen Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Debutant Kaapverdië stunt met plek in volgende ronde van het WK

HOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).

4 uur geleden
Spanje stelt groepswinst op WK veilig en ontloopt Argentinië

GUADALAJARA (ANP) - Spanje heeft zich bij het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verzekerd van de eerste plaats in groep H. De regerend Europees kampioen rekende in de laatste speelronde af met Uruguay: 1-0. Álex Baena maakte kort voor rust het doelpunt.

4 uur geleden