Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje

Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje

ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini wil zondag een aantal andere spelers een kans geven tijdens de wedstrijd om de derde plaats van de Nations League tegen het Nederlands elftal. "Het was een lang en zwaar seizoen", zei hij op een persconferentie in het stadion van FC Twente. "Iedereen kan spelen, maar niet iedereen is meer helemaal fris. Daarom ga ik mijn ploeg op enkele posities wijzigen."

Mancini arriveerde in Nederland met het idee dat Italië de Nations League kon winnen. De spelers van Internazionale, AS Roma en Fiorentina waren in vorm en stonden in de finales van de Champions League, Europa League en Conference League. Daarbij had de regerend Europees kampioen ook iets goed te maken. Want de viervoudig wereldkampioen ontbrak eind vorig jaar voor de tweede keer op rij op een WK.

Toch leverde de halve finale van donderdag tegen Spanje niet een gewenste uitslag op. Het duel leek op weg naar een verlenging toen de Spaanse aanvaller Joselu de Italianen vlak voor het einde van de reguliere speeltijd naar een troostfinale tegen het Nederlands elftal schoot (2-1). "Ik ben nog steeds zwaar teleurgesteld over dat resultaat", zei Mancini. "Ik vind de Nations League namelijk een belangrijk toernooi."

Verjonging

Er is Mancini veel aan gelegen dat Italië het seizoen bevredigend afsluit. "Het jaar is mislukt, want we waren er niet bij op het WK in Qatar", zei de bondscoach van Italië. "Maar ik zie onze ontmoeting met Nederland wel als een belangrijke internationale wedstrijd die we graag willen winnen."

Mancini kreeg van Italiaanse journalisten het verwijt dat hij zijn nationale ploeg te langzaam verjongt. De 36-jarige Leanardo Bonucci ging donderdag in de fout bij het eerste doelpunt van Spanje. "Dat kan een keer gebeuren", zei de bondscoach. "Maar hij staat er altijd voor ons. Je kan niet alleen maar met jonge spelers succesvol voetballen. Ik denk dat we zonder Giorgio Chiellini geen Europees kampioen waren geworden."

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

3 uur geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

3 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

7 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

13 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

17 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

23 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

1 dag geleden