Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje

Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje

ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini wil zondag een aantal andere spelers een kans geven tijdens de wedstrijd om de derde plaats van de Nations League tegen het Nederlands elftal. "Het was een lang en zwaar seizoen", zei hij op een persconferentie in het stadion van FC Twente. "Iedereen kan spelen, maar niet iedereen is meer helemaal fris. Daarom ga ik mijn ploeg op enkele posities wijzigen."

Mancini arriveerde in Nederland met het idee dat Italië de Nations League kon winnen. De spelers van Internazionale, AS Roma en Fiorentina waren in vorm en stonden in de finales van de Champions League, Europa League en Conference League. Daarbij had de regerend Europees kampioen ook iets goed te maken. Want de viervoudig wereldkampioen ontbrak eind vorig jaar voor de tweede keer op rij op een WK.

Toch leverde de halve finale van donderdag tegen Spanje niet een gewenste uitslag op. Het duel leek op weg naar een verlenging toen de Spaanse aanvaller Joselu de Italianen vlak voor het einde van de reguliere speeltijd naar een troostfinale tegen het Nederlands elftal schoot (2-1). "Ik ben nog steeds zwaar teleurgesteld over dat resultaat", zei Mancini. "Ik vind de Nations League namelijk een belangrijk toernooi."

Verjonging

Er is Mancini veel aan gelegen dat Italië het seizoen bevredigend afsluit. "Het jaar is mislukt, want we waren er niet bij op het WK in Qatar", zei de bondscoach van Italië. "Maar ik zie onze ontmoeting met Nederland wel als een belangrijke internationale wedstrijd die we graag willen winnen."

Mancini kreeg van Italiaanse journalisten het verwijt dat hij zijn nationale ploeg te langzaam verjongt. De 36-jarige Leanardo Bonucci ging donderdag in de fout bij het eerste doelpunt van Spanje. "Dat kan een keer gebeuren", zei de bondscoach. "Maar hij staat er altijd voor ons. Je kan niet alleen maar met jonge spelers succesvol voetballen. Ik denk dat we zonder Giorgio Chiellini geen Europees kampioen waren geworden."

Meer uit Voetbal

Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

47 minuten geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

9 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

11 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

11 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

13 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

13 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

13 uur geleden