Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje
ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini wil zondag een aantal andere spelers een kans geven tijdens de wedstrijd om de derde plaats van de Nations League tegen het Nederlands elftal. "Het was een lang en zwaar seizoen", zei hij op een persconferentie in het stadion van FC Twente. "Iedereen kan spelen, maar niet iedereen is meer helemaal fris. Daarom ga ik mijn ploeg op enkele posities wijzigen."
Mancini arriveerde in Nederland met het idee dat Italië de Nations League kon winnen. De spelers van Internazionale, AS Roma en Fiorentina waren in vorm en stonden in de finales van de Champions League, Europa League en Conference League. Daarbij had de regerend Europees kampioen ook iets goed te maken. Want de viervoudig wereldkampioen ontbrak eind vorig jaar voor de tweede keer op rij op een WK.
Toch leverde de halve finale van donderdag tegen Spanje niet een gewenste uitslag op. Het duel leek op weg naar een verlenging toen de Spaanse aanvaller Joselu de Italianen vlak voor het einde van de reguliere speeltijd naar een troostfinale tegen het Nederlands elftal schoot (2-1). "Ik ben nog steeds zwaar teleurgesteld over dat resultaat", zei Mancini. "Ik vind de Nations League namelijk een belangrijk toernooi."
Verjonging
Er is Mancini veel aan gelegen dat Italië het seizoen bevredigend afsluit. "Het jaar is mislukt, want we waren er niet bij op het WK in Qatar", zei de bondscoach van Italië. "Maar ik zie onze ontmoeting met Nederland wel als een belangrijke internationale wedstrijd die we graag willen winnen."
Mancini kreeg van Italiaanse journalisten het verwijt dat hij zijn nationale ploeg te langzaam verjongt. De 36-jarige Leanardo Bonucci ging donderdag in de fout bij het eerste doelpunt van Spanje. "Dat kan een keer gebeuren", zei de bondscoach. "Maar hij staat er altijd voor ons. Je kan niet alleen maar met jonge spelers succesvol voetballen. Ik denk dat we zonder Giorgio Chiellini geen Europees kampioen waren geworden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
2 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 uur geleden