Italiaanse bondscoach geeft andere spelers een kans tegen Oranje
ENSCHEDE (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini wil zondag een aantal andere spelers een kans geven tijdens de wedstrijd om de derde plaats van de Nations League tegen het Nederlands elftal. "Het was een lang en zwaar seizoen", zei hij op een persconferentie in het stadion van FC Twente. "Iedereen kan spelen, maar niet iedereen is meer helemaal fris. Daarom ga ik mijn ploeg op enkele posities wijzigen."
Mancini arriveerde in Nederland met het idee dat Italië de Nations League kon winnen. De spelers van Internazionale, AS Roma en Fiorentina waren in vorm en stonden in de finales van de Champions League, Europa League en Conference League. Daarbij had de regerend Europees kampioen ook iets goed te maken. Want de viervoudig wereldkampioen ontbrak eind vorig jaar voor de tweede keer op rij op een WK.
Toch leverde de halve finale van donderdag tegen Spanje niet een gewenste uitslag op. Het duel leek op weg naar een verlenging toen de Spaanse aanvaller Joselu de Italianen vlak voor het einde van de reguliere speeltijd naar een troostfinale tegen het Nederlands elftal schoot (2-1). "Ik ben nog steeds zwaar teleurgesteld over dat resultaat", zei Mancini. "Ik vind de Nations League namelijk een belangrijk toernooi."
Verjonging
Er is Mancini veel aan gelegen dat Italië het seizoen bevredigend afsluit. "Het jaar is mislukt, want we waren er niet bij op het WK in Qatar", zei de bondscoach van Italië. "Maar ik zie onze ontmoeting met Nederland wel als een belangrijke internationale wedstrijd die we graag willen winnen."
Mancini kreeg van Italiaanse journalisten het verwijt dat hij zijn nationale ploeg te langzaam verjongt. De 36-jarige Leanardo Bonucci ging donderdag in de fout bij het eerste doelpunt van Spanje. "Dat kan een keer gebeuren", zei de bondscoach. "Maar hij staat er altijd voor ons. Je kan niet alleen maar met jonge spelers succesvol voetballen. Ik denk dat we zonder Giorgio Chiellini geen Europees kampioen waren geworden."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
19 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
21 uur geleden