Italiaanse bond wil uitstel EK voetbal
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat bij de Europese voetbalunie UEFA aandringen op uitstel van het EK, dat volgens de huidige planning op 12 juni in Rome zou moeten beginnen. "Daartoe zullen we bij de UEFA een voorstel indienen", liet voorzitter Gabriele Gravina weten. Hij gaf verder nog geen details prijs.
De UEFA praat dinsdag met de lidstaten en vertegenwoordigers van de clubs, spelers en competities in Europa om de grote gevolgen van het rondwarende coronavirus in kaart te brengen. Ook worden tijdens de videoconferentie mogelijke oplossingen besproken. Vrijwel alle competities liggen momenteel stil in Europa en ook de wedstrijden in de Champions League en Europa League gaan voorlopig niet door.
De Italiaanse voetbalbond vindt de afronding van de eigen competitie in de Serie A belangrijker dan de start van het EK op de geplande datum. "We willen proberen om de strijd om de Italiaanse titel te voltooien", zei Gravina. "Dat lijkt ons eerlijk en fatsoenlijk gezien de vele investeringen en opofferingen die onze clubs hebben gedaan."
Advies
Gravina noemde 30 juni als mogelijke einddatum van de Serie A, maar sloot niet uit dat daar nog een maandje bij komt. Hij kwam eveneens met het advies aan de clubs om de training voorlopig op te schorten. "Als we in mei de competitie kunnen hervatten, kunnen we de spelers momenteel beter even thuis laten waar ze zich fysiek en mentaal weer kunnen opladen."
Afgelopen vrijdag toonde de invloedrijke topman Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München zich ook al een voorstander van uitstel dan wel afgelasting van het EK. Hij voerde daarbij sociale, sportieve en financiële redenen aan. Volgens de oud-aanvaller is de financiële schade voor de clubs zeer groot als de nationale en de Europese competities niet volledig worden uitgespeeld.
Volgens de Britse krant The Telegraph onderzoekt de UEFA momenteel de mogelijkheden om het EK, dat in twaalf landen zou moeten plaatsvinden, naar december van dit jaar te verplaatsen.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - De Amerikaanse scheidsrechter Ismail Elfath is aangesteld voor het eerste groepsduel van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. Oranje speelt zondag om 22.00 uur Nederlandse tijd in Dallas tegen Japan.
9 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is kort voor aanvang van het WK voetbal een plaats gezakt op de wereldranglijst. Oranje daalde op de donderdag officieel uitgebrachte ranking van de FIFA van de zevende naar de achtste plaats. Marokko heeft de ploeg van bondscoach Ronald Koeman ingehaald en bezet nu de zevende plaats.
4 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft coach Rob Edwards ontslagen. De club degradeerde afgelopen seizoen onder zijn leiding uit de Premier League.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe coach van Go Ahead Eagles. De 54-jarige trainer volgt Melvin Boel op, die na een seizoen moest vertrekken bij de club uit Deventer. Oosting tekent een contract voor twee seizoenen.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Het voetbalelftal van Haïti heeft op het laatste moment het WK-tenue aangepast. Wereldvoetbalbond FIFA had aanpassingen geëist, omdat op het shirt een oorlogsscène uit de onafhankelijkheidsoorlog te zien was, zo meldde fabrikant Saeta.
7 uur geledenORLANDO (ANP) - Anthony Gordon heeft Engeland naar een ruime oefenzege geleid tegen Costa Rica, een dag voor de start van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In Orlando won het team van bondscoach Thomas Tuchel met 3-0.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
19 uur geleden