Italiaanse bond wil uitstel EK voetbal
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat bij de Europese voetbalunie UEFA aandringen op uitstel van het EK, dat volgens de huidige planning op 12 juni in Rome zou moeten beginnen. "Daartoe zullen we bij de UEFA een voorstel indienen", liet voorzitter Gabriele Gravina weten. Hij gaf verder nog geen details prijs.
De UEFA praat dinsdag met de lidstaten en vertegenwoordigers van de clubs, spelers en competities in Europa om de grote gevolgen van het rondwarende coronavirus in kaart te brengen. Ook worden tijdens de videoconferentie mogelijke oplossingen besproken. Vrijwel alle competities liggen momenteel stil in Europa en ook de wedstrijden in de Champions League en Europa League gaan voorlopig niet door.
De Italiaanse voetbalbond vindt de afronding van de eigen competitie in de Serie A belangrijker dan de start van het EK op de geplande datum. "We willen proberen om de strijd om de Italiaanse titel te voltooien", zei Gravina. "Dat lijkt ons eerlijk en fatsoenlijk gezien de vele investeringen en opofferingen die onze clubs hebben gedaan."
Advies
Gravina noemde 30 juni als mogelijke einddatum van de Serie A, maar sloot niet uit dat daar nog een maandje bij komt. Hij kwam eveneens met het advies aan de clubs om de training voorlopig op te schorten. "Als we in mei de competitie kunnen hervatten, kunnen we de spelers momenteel beter even thuis laten waar ze zich fysiek en mentaal weer kunnen opladen."
Afgelopen vrijdag toonde de invloedrijke topman Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München zich ook al een voorstander van uitstel dan wel afgelasting van het EK. Hij voerde daarbij sociale, sportieve en financiële redenen aan. Volgens de oud-aanvaller is de financiële schade voor de clubs zeer groot als de nationale en de Europese competities niet volledig worden uitgespeeld.
Volgens de Britse krant The Telegraph onderzoekt de UEFA momenteel de mogelijkheden om het EK, dat in twaalf landen zou moeten plaatsvinden, naar december van dit jaar te verplaatsen.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - In het Kroatische Split zijn achttien Ajax-supporters opgepakt, melden Kroatische media. De club uit Amsterdam speelt daar donderdag een wedstrijd tegen Hajduk Split in de Conference League.
44 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
11 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
22 uur geleden