Italiaanse bond wil uitstel EK voetbal
ROME (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat bij de Europese voetbalunie UEFA aandringen op uitstel van het EK, dat volgens de huidige planning op 12 juni in Rome zou moeten beginnen. "Daartoe zullen we bij de UEFA een voorstel indienen", liet voorzitter Gabriele Gravina weten. Hij gaf verder nog geen details prijs.
De UEFA praat dinsdag met de lidstaten en vertegenwoordigers van de clubs, spelers en competities in Europa om de grote gevolgen van het rondwarende coronavirus in kaart te brengen. Ook worden tijdens de videoconferentie mogelijke oplossingen besproken. Vrijwel alle competities liggen momenteel stil in Europa en ook de wedstrijden in de Champions League en Europa League gaan voorlopig niet door.
De Italiaanse voetbalbond vindt de afronding van de eigen competitie in de Serie A belangrijker dan de start van het EK op de geplande datum. "We willen proberen om de strijd om de Italiaanse titel te voltooien", zei Gravina. "Dat lijkt ons eerlijk en fatsoenlijk gezien de vele investeringen en opofferingen die onze clubs hebben gedaan."
Advies
Gravina noemde 30 juni als mogelijke einddatum van de Serie A, maar sloot niet uit dat daar nog een maandje bij komt. Hij kwam eveneens met het advies aan de clubs om de training voorlopig op te schorten. "Als we in mei de competitie kunnen hervatten, kunnen we de spelers momenteel beter even thuis laten waar ze zich fysiek en mentaal weer kunnen opladen."
Afgelopen vrijdag toonde de invloedrijke topman Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München zich ook al een voorstander van uitstel dan wel afgelasting van het EK. Hij voerde daarbij sociale, sportieve en financiële redenen aan. Volgens de oud-aanvaller is de financiële schade voor de clubs zeer groot als de nationale en de Europese competities niet volledig worden uitgespeeld.
Volgens de Britse krant The Telegraph onderzoekt de UEFA momenteel de mogelijkheden om het EK, dat in twaalf landen zou moeten plaatsvinden, naar december van dit jaar te verplaatsen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA beschuldigt de UEFA van een lastercampagne tegen de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino. Dat blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien.
23 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff vindt niet dat hij de voorbije transferperiode te veel risico heeft genomen. De technisch directeur van Ajax haalde de voorbije maanden elf nieuwe spelers naar Amsterdam, onder wie een aantal ervaren krachten die transfervrij waren, zoals Julian Brandt (30), Daley Blind (36) en Sofyan Amrabat (30). Ook huurt Ajax de nodige spelers.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Clubs hebben een recordbedrag uitgegeven op de transfermarkt. Dat concludeert wereldvoetbalbond FIFA na het sluiten van de transfermarkt voor veel landen.
4 uur geleden