Italiaanse bond wil dat clubs testen en in isolatie voorbereiden
ROME (ANP) - Spelers en stafleden van clubs uit Serie A moeten eerst worden getest op coronavirus en vervolgens worden geïsoleerd in trainingskampen als ze zich gaan voorbereiden op de herstart van het seizoen. Dat advies heeft de Italiaanse voetbalfederatie woensdag gecommuniceerd.
De aanbeveling is een van de richtlijnen die zijn opgesteld door de medische commissie van de FIGC. De Italiaanse bond hoopt dat clubs na 3 mei, als de huidige lockdown eindigt, weer kunnen beginnen met trainen.
"Om het voetbal weer op een veilige manier te kunnen hervatten, is het in dit stadium essentieel om de best mogelijke procedures te ontwikkelen", zei FIGC-voorzitter Gabriele Gravina. "We werken zonder haast, maar ook zonder te rusten zodat we klaar zijn als de instellingen ons groen licht geven."
In de Serie A staan nog twaalf speelronden op het programma. Italië een van de zwaarst door het coronavirus getroffen landen ter wereld.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
55 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden