Italiaanse bank UniCredit biedt 35 miljard voor Duits Commerzbank
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.
UniCredit-topman Andrea Orcel had zijn oog eerder al op Commerzbank laten vallen. UniCredit slaagde erin zijn belang in die bank uit te breiden tot bijna 30 procent. Maar de Duitse overheid, die ook een belang in Commerzbank heeft, heeft herhaaldelijk duidelijk gemaakt dat zij tegen een overname door UniCredit is. Hierdoor houdt UniCredit er nu ook rekening mee dat het niet zal lukken alle aandelen in bezit te krijgen.
Het bod is bedoeld om de in het Duitse overnamerecht vastgelegde drempel van 30 procent te overschrijden en "in de komende weken een constructieve dialoog met de Commerzbank en haar stakeholders te bevorderen", stelt de Italiaanse bank in een verklaring.
Omstreden figuur
Orcel is een bekende, maar ook omstreden figuur in de bankwereld. In Nederland kreeg hij ooit de bijnaam 'de sloper' van ABN AMRO. In 2007 was de Italiaan, toen zakenbankier bij het Amerikaanse Merrill Lynch, de architect achter het plan om ABN AMRO op te splitsen. Later moest de Nederlandse overheid ingrijpen om het Nederlandse deel van de bank te redden, nadat dit tijdens de financiële crisis in zwaar weer was beland.
Orcel deed met UniCredit ook al een poging om de Italiaanse rivaal Banco BPM te kopen. Die deal ging uiteindelijk niet door nadat de Italiaanse overheid strenge voorwaarden stelde. Banco BPM wees de avances van zijn rivaal ook af. De bank waarschuwde dat er na de overname waarschijnlijk duizenden banen verloren zouden gaan.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
15 uur geleden