Italiaanse bank Progetto onder curatele om banden met maffia
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse Banca Progetto is onder curatele gesteld om vermeende leningen aan bedrijven met maffiabanden. De bank stond op het punt om te worden overgenomen door een Amerikaanse investeringsmaatschappij.
Volgens Italiaanse opsporingsdiensten heeft de bank staatsleningen verstrekt aan verschillende bedrijven die verdacht worden van banden met de 'ndrangheta, de grootste maffiaorganisatie in Italië. Deze leningen werden gegarandeerd door de staatsbank Mediocredito Centrale als onderdeel van een ondersteuningsprogramma voor Italiaanse ondernemers tijdens de coronapandemie.
De Banca Progetto stond vroeger bekend als Banca Popolare Lecchese, maar werd in 2015 overgenomen door de Amerikaanse vermogensbeheerder Oaktree, waarna een naamsverandering volgde. Toen de Italiaanse overheid tijdens de coronaperiode begon met het ondersteunen van nationale bedrijven, groeide de kredietverlening explosief. De totale leningen van Banca Progetto stegen van 50 miljoen euro ten tijde van de overname tot 7,6 miljard euro eind vorig jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
14 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
10 uur geleden