Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bank Progetto onder curatele om banden met maffia

Italiaanse bank Progetto onder curatele om banden met maffia

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse Banca Progetto is onder curatele gesteld om vermeende leningen aan bedrijven met maffiabanden. De bank stond op het punt om te worden overgenomen door een Amerikaanse investeringsmaatschappij.

Volgens Italiaanse opsporingsdiensten heeft de bank staatsleningen verstrekt aan verschillende bedrijven die verdacht worden van banden met de 'ndrangheta, de grootste maffiaorganisatie in Italiƫ. Deze leningen werden gegarandeerd door de staatsbank Mediocredito Centrale als onderdeel van een ondersteuningsprogramma voor Italiaanse ondernemers tijdens de coronapandemie.

De Banca Progetto stond vroeger bekend als Banca Popolare Lecchese, maar werd in 2015 overgenomen door de Amerikaanse vermogensbeheerder Oaktree, waarna een naamsverandering volgde. Toen de Italiaanse overheid tijdens de coronaperiode begon met het ondersteunen van nationale bedrijven, groeide de kredietverlening explosief. De totale leningen van Banca Progetto stegen van 50 miljoen euro ten tijde van de overname tot 7,6 miljard euro eind vorig jaar.

Meer uit Financieel

Aantal geannuleerde vluchten op Schiphol opgelopen naar 600

SCHIPHOL (ANP) - Het aantal geschrapte vluchten op Schiphol is opgelopen tot zeshonderd, meldt de luchthaven in een update. Eerder op de dag meldde Schiphol al dat vierhonderd vluchten niet konden doorgaan als gevolg van het winterse weer en de sneeuwval. Schiphol adviseert reizigers de actuele vluchtinformatie in de gaten te houden voordat ze naar het vliegveld gaan.

1 uur geleden
Verkoop van elektrische auto's vertraagt naar verwachting in 2026

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde groei in de verkoop van elektrische auto's vertraagt dit jaar naar verwachting. Dit komt doordat China subsidies afbouwt, Europa twijfelt over het uitfaseren van verbrandingsmotoren, en Amerikaanse fabrikanten en beleidsmakers hun plannen voor elektrische auto's bijstellen.

1 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen Schiphol raakt op

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt op Schiphol raakt op te midden van de winterse omstandigheden. Daarvoor waarschuwt KLM op haar website. De toelevering van de vloeistof uit Duitsland staat volgens de luchtvaartmaatschappij onder druk. "KLM doet er alles aan om de voorraad aangevuld te krijgen; zo gaat KLM de vloeistof zelf ophalen in Duitsland", aldus de maatschappij.

1 uur geleden
Garages en schadeherstellers draaien overuren door winterweer

WAALWIJK (ANP) - Door sneeuw en gladheid draaien autobedrijven en schadeherstellers overuren. "En we zien in onze werkplaatsen dat er een enorme run is op winterbanden", zegt Eric Berkhof, directeur van Van Mossel Automotive Group.

3 uur geleden
Bevoorrading supers trager, soms onlinebestellingen geannuleerd

UTRECHT (ANP) - De bevoorrading van supermarkten kan op sommige plekken in Nederland iets langer duren door het winterse weer. Albert Heijn en PLUS laten weten dat dit echter niet leidt tot veel lege schappen. Wel moest Albert Heijn "in een beperkt aantal gevallen" onlinebestellingen annuleren omdat het bijvoorbeeld te onveilig was om ze te leveren.

3 uur geleden
Reisbranche ziet Nederlanders vaker en eerder boeken

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders gaan weer steeds vaker op reis, ziet reisbrancheorganisatie ANVR. Vorig jaar is het aantal vakantiegangers ruim 2 procent boven het niveau uitgekomen van 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van de branche en marketingbedrijf NIQ. Ook boeken mensen hun vakantie eerder en reizen ze vaker naar minder toeristische bestemmingen.

3 uur geleden
Ierse premier praat in China over heffingen op EU-zuivel

BEIJING (ANP/RTR) - De Ierse premier MicheƔl Martin is in China voor gesprekken over de handelsbetrekkingen. Daarbij praat Martin ook over de importheffingen die China heeft opgelegd op zuivelproducten uit de Europese Unie.

3 uur geleden