Italiaanse bank Progetto onder curatele om banden met maffia
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse Banca Progetto is onder curatele gesteld om vermeende leningen aan bedrijven met maffiabanden. De bank stond op het punt om te worden overgenomen door een Amerikaanse investeringsmaatschappij.
Volgens Italiaanse opsporingsdiensten heeft de bank staatsleningen verstrekt aan verschillende bedrijven die verdacht worden van banden met de 'ndrangheta, de grootste maffiaorganisatie in Italië. Deze leningen werden gegarandeerd door de staatsbank Mediocredito Centrale als onderdeel van een ondersteuningsprogramma voor Italiaanse ondernemers tijdens de coronapandemie.
De Banca Progetto stond vroeger bekend als Banca Popolare Lecchese, maar werd in 2015 overgenomen door de Amerikaanse vermogensbeheerder Oaktree, waarna een naamsverandering volgde. Toen de Italiaanse overheid tijdens de coronaperiode begon met het ondersteunen van nationale bedrijven, groeide de kredietverlening explosief. De totale leningen van Banca Progetto stegen van 50 miljoen euro ten tijde van de overname tot 7,6 miljard euro eind vorig jaar.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden