Italiaanse bank Mediobanca wijst overnamebod van kleinere bank af
MILAAN (ANP) - Het bestuur van de Italiaanse bank Mediobanca wijst het overnamebod van branchegenoot Monte dei Paschi di Siena af. Die kleinere bank wilde Mediobanca via een aandelenruil voor 12,2 miljard euro inlijven. Maar Mediobanca ziet vooral nadelen in zo'n deal en noemt het bod "verwoestend".
Mediobanca vreest dat een fusie met Monte dei Paschi nadelig is voor het eigen verdienmodel, gericht op vermogensbeheer voor rijke cliënten en advies bij fusies of overnames. Belangrijke klanten dreigen na een fusie weg te lopen naar internationale financiële concerns, schrijft het bestuur in een reactie op het onverwachte overnamebod van afgelopen vrijdag.
Volgens Mediobanca levert een fusie bovendien geen grote kostenvoordelen op. Daarnaast zou het moeilijk vast te stellen zijn hoeveel de aandelen van Monte dei Paschi daadwerkelijk waard zijn, wat een financieel risico is. De oudste bank ter wereld kampt bijvoorbeeld met relatief veel slechte leningen en loopt volgens Mediobanca juridische risico's, wat de aandelenprijs kan beïnvloeden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden