Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse bank Mediobanca wijst overnamebod van kleinere bank af

Italiaanse bank Mediobanca wijst overnamebod van kleinere bank af

MILAAN (ANP) - Het bestuur van de Italiaanse bank Mediobanca wijst het overnamebod van branchegenoot Monte dei Paschi di Siena af. Die kleinere bank wilde Mediobanca via een aandelenruil voor 12,2 miljard euro inlijven. Maar Mediobanca ziet vooral nadelen in zo'n deal en noemt het bod "verwoestend".

Mediobanca vreest dat een fusie met Monte dei Paschi nadelig is voor het eigen verdienmodel, gericht op vermogensbeheer voor rijke cliënten en advies bij fusies of overnames. Belangrijke klanten dreigen na een fusie weg te lopen naar internationale financiële concerns, schrijft het bestuur in een reactie op het onverwachte overnamebod van afgelopen vrijdag.

Volgens Mediobanca levert een fusie bovendien geen grote kostenvoordelen op. Daarnaast zou het moeilijk vast te stellen zijn hoeveel de aandelen van Monte dei Paschi daadwerkelijk waard zijn, wat een financieel risico is. De oudste bank ter wereld kampt bijvoorbeeld met relatief veel slechte leningen en loopt volgens Mediobanca juridische risico's, wat de aandelenprijs kan beïnvloeden.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

22 minuten geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

55 minuten geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

2 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

5 uur geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

5 uur geleden