Italiaanse bank Mediobanca wijst overnamebod van kleinere bank af
MILAAN (ANP) - Het bestuur van de Italiaanse bank Mediobanca wijst het overnamebod van branchegenoot Monte dei Paschi di Siena af. Die kleinere bank wilde Mediobanca via een aandelenruil voor 12,2 miljard euro inlijven. Maar Mediobanca ziet vooral nadelen in zo'n deal en noemt het bod "verwoestend".
Mediobanca vreest dat een fusie met Monte dei Paschi nadelig is voor het eigen verdienmodel, gericht op vermogensbeheer voor rijke cliënten en advies bij fusies of overnames. Belangrijke klanten dreigen na een fusie weg te lopen naar internationale financiële concerns, schrijft het bestuur in een reactie op het onverwachte overnamebod van afgelopen vrijdag.
Volgens Mediobanca levert een fusie bovendien geen grote kostenvoordelen op. Daarnaast zou het moeilijk vast te stellen zijn hoeveel de aandelen van Monte dei Paschi daadwerkelijk waard zijn, wat een financieel risico is. De oudste bank ter wereld kampt bijvoorbeeld met relatief veel slechte leningen en loopt volgens Mediobanca juridische risico's, wat de aandelenprijs kan beïnvloeden.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
16 uur geleden