Italiaanse Banco BPM ziet overname door UniCredit niet zitten
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM ziet een overname door zijn grotere branchegenoot UniCredit niet zitten. Volgens een verklaring is het bod te laag en wordt de concurrentie in de Italiaanse bankensector door een overname geschaad. Ook vreest Banco BPM voor banenverlies als de bank in handen van UniCredit zou vallen.
UniCredit kwam maandag met het verrassende bod ter waarde van ruim 10 miljard euro in eigen aandelen. Banco BPM zegt niet vooraf op de hoogte te zijn geweest van dat overnamebod en stelt ook dat het geen goede weergave is van de "onderliggende winstgevendheid en de vooruitzichten voor waardecreatie" bij de bank.
Banco BPM werd door kenners al langer gezien als een mogelijk doelwit voor UniCredit om zo de aanwezigheid in de vermogende Noord-Italiaanse regio Lombardije te vergroten.
UniCredit zou mogelijk ook een overnamebod willen doen op het Duitse Commerzbank. De Italiaanse bank heeft een flink belang opgebouwd in de tweede bank van Duitsland. In Duitsland zijn hier zorgen over door angst voor groot banenverlies. Commerzbank heeft al gezegd geen overname door UniCredit te willen. Ook de Duitse regering is tegenstander.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
15 minuten geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
19 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
18 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
20 uur geleden