Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse Banco BPM ziet overname door UniCredit niet zitten

Italiaanse Banco BPM ziet overname door UniCredit niet zitten

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM ziet een overname door zijn grotere branchegenoot UniCredit niet zitten. Volgens een verklaring is het bod te laag en wordt de concurrentie in de Italiaanse bankensector door een overname geschaad. Ook vreest Banco BPM voor banenverlies als de bank in handen van UniCredit zou vallen.

UniCredit kwam maandag met het verrassende bod ter waarde van ruim 10 miljard euro in eigen aandelen. Banco BPM zegt niet vooraf op de hoogte te zijn geweest van dat overnamebod en stelt ook dat het geen goede weergave is van de "onderliggende winstgevendheid en de vooruitzichten voor waardecreatie" bij de bank.

Banco BPM werd door kenners al langer gezien als een mogelijk doelwit voor UniCredit om zo de aanwezigheid in de vermogende Noord-Italiaanse regio Lombardije te vergroten.

UniCredit zou mogelijk ook een overnamebod willen doen op het Duitse Commerzbank. De Italiaanse bank heeft een flink belang opgebouwd in de tweede bank van Duitsland. In Duitsland zijn hier zorgen over door angst voor groot banenverlies. Commerzbank heeft al gezegd geen overname door UniCredit te willen. Ook de Duitse regering is tegenstander.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

45 minuten geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

1 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

1 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

2 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

2 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

3 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

4 uur geleden