Italiaanse anticorona-tsaar verdacht van verduistering miljoenen
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse topfunctionaris die de Italiaanse strijd tegen het coronavirus leidde, heeft mogelijk miljoenen euro's verduisterd bij de aankoop van Chinese mondkapjes. Tegen Domenico Arcuri, die in de media de anticorona-tsaar wordt genoemd, loopt ook een onderzoek voor ambtsmisbruik.
Aanklagers hebben de voormalige regeringscommissaris ondervraagd. Hij zou zelf al lang om een gesprek hebben gevraagd "om definitief licht te werpen op wat er is gebeurd", aldus zijn kantoor.
Het onderzoek richt zich op contracten die het kantoor van Arcuri heeft gesloten met drie Chinese bedrijven voor de levering van meer dan 800 miljoen maskers voor bijna 1,3 miljard euro, aan het begin van de pandemie in maart en april vorig jaar. Aanklagers vermoeden dat de deals tot stand zijn gekomen door een groep Italiaanse tussenpersonen, onder wie een voormalige journalist die wordt beschreven als een vriend van Arcuri. Ze zouden samen zo'n 77 miljoen euro aan illegale provisies hebben opgestreken.
De journalist had voortdurend contact met Arcuri terwijl de deal werd gesloten. Italiaanse media, die gerechtelijke bronnen citeren, zeggen dat de twee duizenden telefoontjes en berichten hebben uitgewisseld. De politie liet de Chinese maskers in beslag nemen omdat de meesten niet zijn goedgekeurd en mogelijk een gevaar vormen. Het is niet duidelijk hoeveel ervan werden gebruikt of nog zijn opgeslagen.
De Italiaanse politie voor financiële misdrijven maakte het onderzoek in februari bekend, maar noemde Arcuri niet als een van de verdachten. Het kantoor van Arcuri zei destijds dat hij slachtoffer was geworden van zwendel. Arcuri was een van de eerste functionarissen die door premier Mario Draghi werd ontslagen toen die in februari aantrad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
18 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
2 uur geleden