Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse actrice Lollobrigida overleden op 95-jarige leeftijd

Italiaanse actrice Lollobrigida overleden op 95-jarige leeftijd

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse actrice Gina Lollobrigida is op 95-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau ANSA. Zij werd in de jaren 50 beroemd als actrice en groeide al snel uit tot een mediterraans sekssymbool.

Lollobrigida was een van de grootste Europese actrices in de jaren 50 en 60. Ze is een van de laatste overlevenden van de "Gouden Eeuw van Hollywood". Dat waren ook de hoogtijdagen van de Italiaanse cinema. Later werd ze ook fotograaf en beeldhouwster.

De actrice werd geboren in 1927 in een dorpje onder Rome als dochter van een meubelmaker. Op haar twintigste werd ze derde in de Miss Italië-competitie en kreeg zij haar eerste kleine filmrolletjes.

The World's Most Beautiful Woman

Al snel groeide Lollobrigida door in hoofdrollen in films als Fanfan la Tulipe, Belles de Nuit (allebei 1952), La Infedeli en La Provinciale (1953). Ze maakte in 1953 ook haar debuut in Hollywood in de film Beat the Devil. Sinds 1955 was haar bijnaam The World's Most Beautiful Woman, nadat ze de hoofdrol had vertolkt in die film.

Lollobrigida kreeg in 1961 een Golden Globe voor de film Come September. Haar roem was eind jaren 60 op een hoogtepunt, ze was toen 40 jaar oud. Nadat haar roem afnam, besloot ze zich te concentreren op haar passie voor het fotograferen. Ze maakte onder meer beroemde foto's van Salvador Dalí en Fidel Castro.

Meer uit Buitenland

VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

1 uur geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

1 uur geleden
Oekraïne stemt in met limiet op krijgsmacht, meldt Britse krant

KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.

1 uur geleden
VS: Oekraïne-overleg met Rusland verloopt goed

ABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

1 uur geleden
Defensie VS wil einde aan lange samenwerking met Scouting America

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.

2 uur geleden
Hamas en Islamitische Jihad dragen lichaam gijzelaar over

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

2 uur geleden
Britse premier wijst op belang internationale troepen in Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.

3 uur geleden