Italiaanse actrice Lollobrigida overleden op 95-jarige leeftijd
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse actrice Gina Lollobrigida is op 95-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau ANSA. Zij werd in de jaren 50 beroemd als actrice en groeide al snel uit tot een mediterraans sekssymbool.
Lollobrigida was een van de grootste Europese actrices in de jaren 50 en 60. Ze is een van de laatste overlevenden van de "Gouden Eeuw van Hollywood". Dat waren ook de hoogtijdagen van de Italiaanse cinema. Later werd ze ook fotograaf en beeldhouwster.
De actrice werd geboren in 1927 in een dorpje onder Rome als dochter van een meubelmaker. Op haar twintigste werd ze derde in de Miss Italië-competitie en kreeg zij haar eerste kleine filmrolletjes.
The World's Most Beautiful Woman
Al snel groeide Lollobrigida door in hoofdrollen in films als Fanfan la Tulipe, Belles de Nuit (allebei 1952), La Infedeli en La Provinciale (1953). Ze maakte in 1953 ook haar debuut in Hollywood in de film Beat the Devil. Sinds 1955 was haar bijnaam The World's Most Beautiful Woman, nadat ze de hoofdrol had vertolkt in die film.
Lollobrigida kreeg in 1961 een Golden Globe voor de film Come September. Haar roem was eind jaren 60 op een hoogtepunt, ze was toen 40 jaar oud. Nadat haar roem afnam, besloot ze zich te concentreren op haar passie voor het fotograferen. Ze maakte onder meer beroemde foto's van Salvador Dalí en Fidel Castro.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
2 uur geledenHANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
6 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
9 uur geleden