Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse actrice Lollobrigida overleden op 95-jarige leeftijd

Italiaanse actrice Lollobrigida overleden op 95-jarige leeftijd

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse actrice Gina Lollobrigida is op 95-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau ANSA. Zij werd in de jaren 50 beroemd als actrice en groeide al snel uit tot een mediterraans sekssymbool.

Lollobrigida was een van de grootste Europese actrices in de jaren 50 en 60. Ze is een van de laatste overlevenden van de "Gouden Eeuw van Hollywood". Dat waren ook de hoogtijdagen van de Italiaanse cinema. Later werd ze ook fotograaf en beeldhouwster.

De actrice werd geboren in 1927 in een dorpje onder Rome als dochter van een meubelmaker. Op haar twintigste werd ze derde in de Miss Italië-competitie en kreeg zij haar eerste kleine filmrolletjes.

The World's Most Beautiful Woman

Al snel groeide Lollobrigida door in hoofdrollen in films als Fanfan la Tulipe, Belles de Nuit (allebei 1952), La Infedeli en La Provinciale (1953). Ze maakte in 1953 ook haar debuut in Hollywood in de film Beat the Devil. Sinds 1955 was haar bijnaam The World's Most Beautiful Woman, nadat ze de hoofdrol had vertolkt in die film.

Lollobrigida kreeg in 1961 een Golden Globe voor de film Come September. Haar roem was eind jaren 60 op een hoogtepunt, ze was toen 40 jaar oud. Nadat haar roem afnam, besloot ze zich te concentreren op haar passie voor het fotograferen. Ze maakte onder meer beroemde foto's van Salvador Dalí en Fidel Castro.

Meer uit Buitenland

EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

23 minuten geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

54 minuten geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

56 minuten geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

1 uur geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

1 uur geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

1 uur geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

1 uur geleden