Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaanse aandelenbeurs in de lift na rechtse verkiezingswinst

Italiaanse aandelenbeurs in de lift na rechtse verkiezingswinst

AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse aandelenbeurs was maandag een positieve uitschieter op een dag dat het sentiment op de Europese beursvloeren over het algemeen wel weer negatief was. Beleggers verwerkten de verkiezingsoverwinning in Italië van Giorgia Meloni van de radicaal-rechtse Fratelli d'Italia (Broeders van Italië). Ze wil een rechtse regering vormen.

De overwinning van Meloni baart de financiële markten zorgen vanwege haar euroscepsis en haar invloed op de enorme schuldenberg van Italië. Omdat de timing van hervormingen onzekerder is geworden, hebben kredietbureaus als Standard & Poor's en Moody's de vooruitzichten voor de kredietwaardigheid van het land al verlaagd. Meloni stelt dat de regering van het land zich in Brussel veel meer moet laten gelden.

De beurs in Milaan noteerde kort voor het middaguur evenwel 0,8 procent hoger. Telecom Italia (plus 3,8 procent) was een opvallende stijger. Ook financiële fondsen stonden op winst nadat de centrumrechtse coalitie een duidelijke meerderheid in beide kamers van het parlement behaalde. Daardoor krijgt Italië mogelijk een zeldzame kans op politieke stabiliteit na jaren van onrust en fragiele coalities.

Unilever

De AEX-index in Amsterdam stond na een hoger begin 0,4 procent lager op 636,79 punten. Was- en levensmiddelenconcern Unilever zag zijn eerdere winst verdampen en verloor 0,6 procent. Topman Alan Jope kondigde aan eind volgend jaar met pensioen te gaan. Volgens kenners kan het vertrek van Jope positief uitpakken als het gaat om aanstaande veranderingen bij het concern. Het nieuws over zijn vertrek volgt op een mislukte poging van Unilever eerder dit jaar om de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) voor miljarden over te nemen.

Heineken won 0,2 procent. De brouwer maakte bekend de Brand-brouwerij in het Limburgse Wijlre te sluiten. Analisten van Jefferies kwamen ook met een rapport over de biermarkt. Zij oordeelden dat bieraandelen op dit moment relatief goedkoop zijn. De Belgische concurrent AB InBev verloor 1,5 procent omdat dit aandeel "niet zo goedkoop is als het lijkt". Het Deense Carlsberg zakte 1,4 procent in Kopenhagen ondanks een adviesverhoging.

De MidKap verloor 1,5 procent tot 848,05 punten. In Frankfurt en Parijs stonden minnen tot 0,6 procent op de borden. Londen verloor 0,4 procent na eerder op winst te hebben gestaan.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 78,00 dollar. Brentolie verloor 0,9 procent en kostte 85,35 dollar per vat. De euro was 0,9657 dollar waard, tegen 0,9722 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Air France schort vluchten Midden-Oosten en Tel Aviv langer op

PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar ⁠Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel⁠ Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.

41 minuten geleden
Steeds meer rijscholen verhogen leskosten om gestegen dieselprijs

REUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.

1 uur geleden
Vluchten Eindhoven tijdens renovatie naar Maastricht en Weeze

EINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.

1 uur geleden
Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

2 uur geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

3 uur geleden
OnlyFans-eigenaar Leonid Radvinsky (43) overleden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.

3 uur geleden
Brussel roept lidstaten op na te denken over gasvoorraad winter

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.

4 uur geleden