Italiaans voetbalseizoen mogelijk al voorbij
ROME (ANP) - De kans is aanwezig dat het Italiaanse voetbalseizoen al voorbij is. Volgens Damiano Tommasi, voorzitter van de spelersvakbond AIC, gaan de clubs daar maandag over praten met de Italiaanse bond. "Na de woorden van minister Spadafora vrezen we dat het seizoen hier gaat eindigen", zegt Tommasi op de website van de AIC.
Vincenzo Spadafora, de minister van Sport, wil dat ook in april niet wordt getraind of gesport in het land dat zo zwaar is getroffen door het coronavirus. De Serie A, de belangrijkste voetbalcompetitie van Italië, ligt al enkele weken stil. De clubs moeten nog twaalf of dertien wedstrijden spelen.
Als het seizoen voor beëindigd wordt verklaard, heeft dat volgens oud-international Tommasi ook heel wat juridische en formele consequenties, bijvoorbeeld wat betreft de contracten van de spelers. Daar wordt volgens hem maandag al over gepraat.
Bezuinigen
Juventus, de koploper van de Serie A, maakte zaterdag bekend dat het gaat bezuinigen op de salarissen. De club die al jarenlang de Serie A regeert, sprak met de spelers af dat ze gezamenlijk in vier maanden zo'n 90 miljoen euro inleveren. "Wij zoeken, indien mogelijk, naar een gezamenlijke oplossing", aldus Tommasi. "Juventus heeft daarin een eigen keuze gemaakt, dat verraste ons niet. We wisten overal vanaf omdat hun aanvoerder Giorgio Chiellini onze adviseur is. Als de clubs en spelers er onderling uitkomen, is dat prima, dan hoeven wij niet in te grijpen."
Spadafora wil een noodfonds van 400 miljoen euro opzetten om sportclubs die in financiële problemen komen te helpen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
14 uur geleden