Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans voetbalicoon Cannavaro tot einde seizoen coach Udinese

Italiaans voetbalicoon Cannavaro tot einde seizoen coach Udinese

UDINE (ANP) - Voetbalclub Udinese heeft Fabio Cannavaro aangesteld als nieuwe trainer. De 50-jarige oud-international van Italië is bij de degradatiekandidaat de opvolger van de eerder op maandag ontslagen Gabriele Cioffi.

Cannavaro, wereldvoetballer van het jaar 2006, tekende een contract tot deze zomer. De voormalige verdediger zat zonder club sinds hij in februari 2023 werd ontslagen bij Benevento, dat uitkomt op het tweede niveau. Zijn broer Paolo wordt assistent-coach in Udine.

Cannavaro was in het verleden als coach werkzaam in Dubai, Saudi-Arabië en China. Zijn carrière als speler bracht hem meer roem. Hij was actief voor onder meer Napoli, Parma, Internazionale, Juventus en Real Madrid. De voormalige verdediger was aanvoerder van de Italiaanse ploeg die in 2006 wereldkampioen werd. Hij speelde 136 interlands. Alleen keeper Gianluigi Buffon (176 interlands) kwam vaker in actie voor Italië.

Cioffi was slechts zes maanden in dienst bij Udinese. Onder zijn leiding won de ploeg slechts vier wedstrijden. Udinese staat net boven de degradatiezone op de zeventiende plaats. De formatie heeft evenveel punten als Frosinone, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De nummers 18 tot en met 20 degraderen aan het einde van het seizoen.

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

1 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

4 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

7 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

10 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

12 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

13 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

13 uur geleden