Italiaans voetbalicoon Cannavaro tot einde seizoen coach Udinese
UDINE (ANP) - Voetbalclub Udinese heeft Fabio Cannavaro aangesteld als nieuwe trainer. De 50-jarige oud-international van Italië is bij de degradatiekandidaat de opvolger van de eerder op maandag ontslagen Gabriele Cioffi.
Cannavaro, wereldvoetballer van het jaar 2006, tekende een contract tot deze zomer. De voormalige verdediger zat zonder club sinds hij in februari 2023 werd ontslagen bij Benevento, dat uitkomt op het tweede niveau. Zijn broer Paolo wordt assistent-coach in Udine.
Cannavaro was in het verleden als coach werkzaam in Dubai, Saudi-Arabië en China. Zijn carrière als speler bracht hem meer roem. Hij was actief voor onder meer Napoli, Parma, Internazionale, Juventus en Real Madrid. De voormalige verdediger was aanvoerder van de Italiaanse ploeg die in 2006 wereldkampioen werd. Hij speelde 136 interlands. Alleen keeper Gianluigi Buffon (176 interlands) kwam vaker in actie voor Italië.
Cioffi was slechts zes maanden in dienst bij Udinese. Onder zijn leiding won de ploeg slechts vier wedstrijden. Udinese staat net boven de degradatiezone op de zeventiende plaats. De formatie heeft evenveel punten als Frosinone, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De nummers 18 tot en met 20 degraderen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
19 uur geleden