Italiaans voetbalicoon Cannavaro tot einde seizoen coach Udinese
UDINE (ANP) - Voetbalclub Udinese heeft Fabio Cannavaro aangesteld als nieuwe trainer. De 50-jarige oud-international van Italië is bij de degradatiekandidaat de opvolger van de eerder op maandag ontslagen Gabriele Cioffi.
Cannavaro, wereldvoetballer van het jaar 2006, tekende een contract tot deze zomer. De voormalige verdediger zat zonder club sinds hij in februari 2023 werd ontslagen bij Benevento, dat uitkomt op het tweede niveau. Zijn broer Paolo wordt assistent-coach in Udine.
Cannavaro was in het verleden als coach werkzaam in Dubai, Saudi-Arabië en China. Zijn carrière als speler bracht hem meer roem. Hij was actief voor onder meer Napoli, Parma, Internazionale, Juventus en Real Madrid. De voormalige verdediger was aanvoerder van de Italiaanse ploeg die in 2006 wereldkampioen werd. Hij speelde 136 interlands. Alleen keeper Gianluigi Buffon (176 interlands) kwam vaker in actie voor Italië.
Cioffi was slechts zes maanden in dienst bij Udinese. Onder zijn leiding won de ploeg slechts vier wedstrijden. Udinese staat net boven de degradatiezone op de zeventiende plaats. De formatie heeft evenveel punten als Frosinone, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. De nummers 18 tot en met 20 degraderen aan het einde van het seizoen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
3 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
7 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
21 uur geleden