Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed
ROME (ANP/AFP) - De nieuwe Italiaanse regering onder leiding Mario Draghi is officieel goedgekeurd door het Italiaanse parlement. De regering van nationale eenheid kreeg 535 stemmen voor, 56 stemmen tegen en vijf parlementsleden stemden niet.
Draghi leidt een zakenkabinet dat wordt gesteund door bijna het hele parlement. De voormalige directeur van de Europese Centrale Bank (ECB) moet Italië uit een economische crisis en een gezondheidscrisis leiden.
"In mijn carrière heb ik mij nooit zo emotioneel en verantwoordelijk gevoeld", zei Draghi tijdens zijn inaugurele toespraak in het parlement. Hij zei alles eraan te gaan doen om zijn land uit de coronacrisis te leiden.
Vrijdag begint Draghi's carrière als premier op de digitale G7, waar onder meer wordt gesproken over het klimaat en de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
29 minuten geledenBRASILIA (ANP) - Bondgenoten van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zeggen tegen CNN Brasil dat hij het land heeft verlaten. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters naar de Verenigde Staten zijn gereisd. Het hooggerechtshof had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
4 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen. Nederland "waardeert" juist de inzet van de Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre.
4 uur geleden