Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed
ROME (ANP/AFP) - De nieuwe Italiaanse regering onder leiding Mario Draghi is officieel goedgekeurd door het Italiaanse parlement. De regering van nationale eenheid kreeg 535 stemmen voor, 56 stemmen tegen en vijf parlementsleden stemden niet.
Draghi leidt een zakenkabinet dat wordt gesteund door bijna het hele parlement. De voormalige directeur van de Europese Centrale Bank (ECB) moet Italië uit een economische crisis en een gezondheidscrisis leiden.
"In mijn carrière heb ik mij nooit zo emotioneel en verantwoordelijk gevoeld", zei Draghi tijdens zijn inaugurele toespraak in het parlement. Hij zei alles eraan te gaan doen om zijn land uit de coronacrisis te leiden.
Vrijdag begint Draghi's carrière als premier op de digitale G7, waar onder meer wordt gesproken over het klimaat en de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
2 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
11 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
11 uur geleden