Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed

Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed

ROME (ANP/AFP) - De nieuwe Italiaanse regering onder leiding Mario Draghi is officieel goedgekeurd door het Italiaanse parlement. De regering van nationale eenheid kreeg 535 stemmen voor, 56 stemmen tegen en vijf parlementsleden stemden niet.

Draghi leidt een zakenkabinet dat wordt gesteund door bijna het hele parlement. De voormalige directeur van de Europese Centrale Bank (ECB) moet Italië uit een economische crisis en een gezondheidscrisis leiden.

"In mijn carrière heb ik mij nooit zo emotioneel en verantwoordelijk gevoeld", zei Draghi tijdens zijn inaugurele toespraak in het parlement. Hij zei alles eraan te gaan doen om zijn land uit de coronacrisis te leiden.

Vrijdag begint Draghi's carrière als premier op de digitale G7, waar onder meer wordt gesproken over het klimaat en de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

2 uur geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

3 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

4 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

4 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

5 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

6 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

6 uur geleden