Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed

Italiaans parlement keurt regering-Draghi goed

ROME (ANP/AFP) - De nieuwe Italiaanse regering onder leiding Mario Draghi is officieel goedgekeurd door het Italiaanse parlement. De regering van nationale eenheid kreeg 535 stemmen voor, 56 stemmen tegen en vijf parlementsleden stemden niet.

Draghi leidt een zakenkabinet dat wordt gesteund door bijna het hele parlement. De voormalige directeur van de Europese Centrale Bank (ECB) moet Italië uit een economische crisis en een gezondheidscrisis leiden.

"In mijn carrière heb ik mij nooit zo emotioneel en verantwoordelijk gevoeld", zei Draghi tijdens zijn inaugurele toespraak in het parlement. Hij zei alles eraan te gaan doen om zijn land uit de coronacrisis te leiden.

Vrijdag begint Draghi's carrière als premier op de digitale G7, waar onder meer wordt gesproken over het klimaat en de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

Talarico: David heeft in Texas Goliath verslagen

AUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.

7 minuten geleden
Trump wijst op zijn vetorecht na winst Democraten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.

48 minuten geleden
Trump: ben bereid om uitkomst midterms te accepteren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.

1 uur geleden
Democraten krijgen ook meerderheid in Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.

1 uur geleden
Democraat James Talarico wint Senaatszetel Texas

AUSTIN (ANP) - De Democraat James Talarico heeft de Senaatszetel van Texas gewonnen die dinsdag op het spel stond bij de midtermverkiezingen, voorspellen NBC News en CNN. Dat maakt hem de eerste Democraat die dit lukt sinds 1988. De verkiezing in Texas kreeg veel aandacht, omdat het erg spannend was tussen Talarico en de Republikein Ken Paxton. Het betekent ook veel dat Democraten de conservatieve staat hebben weten te winnen, die politiek gezien erg belangrijk is.

1 uur geleden
Trump roept 'anticommunismeweek' uit tijdens midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.

6 uur geleden
Senator Alaska hekelt 'schandaal' rond naamgenoot op stembiljet

ANCHORAGE (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan in Alaska heeft zich bij het stemmen beklaagd over berichten dat Democraten hebben gezorgd dat ook een naamgenoot op het stembiljet staat. "De beste manier om ervoor te zorgen dat het grootste verkiezingsschandaal en het grootste fraudeschandaal uit de geschiedenis van Alaska niet slaagt, is om te gaan stemmen", zei hij volgens de lokale zender KTUU-TV.

7 uur geleden