Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans parlement keurt omstreden migratiedeal met Albanië goed

Italiaans parlement keurt omstreden migratiedeal met Albanië goed

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse senaat heeft donderdag voor de omstreden migratiedeal tussen Italië en Albanië gestemd. Het lagerhuis ging al eerder akkoord met de plannen om opvangcentra in Albanië op te zetten voor migranten die Italië oppikt op de Middellandse Zee.

De migranten kunnen dan in Albanië asiel aanvragen voor Italië en moeten daar wachten tot het wordt goedgekeurd. Er zal in de opvangcentra plaats zijn voor 3000 mensen. De Italiaanse regering wil op deze manier de migratiestroom over de Middellandse Zee beteugelen. Volgens Italië zit het eiland Lampedusa bijvoorbeeld al jarenlang overvol met mensen die in gammele bootjes aankomen.

Er is kritiek op het plan. Amnesty International zegt dat het tegen het internationaal recht ingaat om mensen naar Albanië te verschepen. De mensenrechtenorganisatie spreekt van een "beschamend hoofdstuk voor Italië" nu het parlement met de plannen akkoord is gegaan.

Erkenning

"Het is hoog tijd dat de Europese instellingen erkennen dat de overeenkomst tussen Italië en Albanië een onwettig en schadelijk systeem in het leven roept", zegt Matteo de Bellis van Amnesty. "Dit moet een halt worden toegeroepen. In plaats van het lijden van mensen te vergroten, moeten de autoriteiten zorgen voor toegang tot een effectieve asielprocedure, adequate opvang en veilige routes." Albanië is geen lid van de Europese Unie en is dus niet gebonden aan Europese asielafspraken.

Het Albanees parlement moet nog akkoord gaan, maar dat wordt gezien als een formaliteit nu het hooggerechtshof in Tirana heeft besloten dat de plannen niet tegen de grondwet ingaan.

Meer uit Buitenland

Trumps 'grenstsaar' kondigt einde aan van ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.

43 minuten geleden
Huiszoekingen bij Noorse ex-premier om Epstein-documenten

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.

1 uur geleden
Invallen bij Europese Commissie in Brussel in vastgoedonderzoek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.

2 uur geleden
Bareigenaren Crans-Montana voor hoorzitting uitgejouwd

SION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.

2 uur geleden
Eerste vergunningen voor Oekraïense wapenexport sinds oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.

2 uur geleden
Zweden doet met straaljagers mee aan Arctic Sentry

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.

3 uur geleden
Veroordelingen in Frankrijk na bewaren van bewijs door moeder

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.

3 uur geleden