Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans onderzoek wijst op grotere verspreiding coronavirus

Italiaans onderzoek wijst op grotere verspreiding coronavirus

MILAAN (ANP/RTR) - Bijna anderhalf miljoen Italianen, oftewel 2,5 procent van de bevolking, hebben antistoffen aangemaakt tegen het coronavirus. Dat is zes keer zoveel als het officiële aantal besmettingsgevallen, nu 248.229. Dat hebben het bureau voor statistisch onderzoek Istat en het ministerie van Volksgezondheid maandag bekendgemaakt. Ze baseerden zich op serologische tests van 64.660 personen die daarvoor bloed hebben afgestaan.

De onderzoekers constateerden grote regionale verschillen. In Lombardije, waar de epidemie in februari uitbrak, testte 7,5 procent van de bevolking positief op antilichamen tegen het nieuwe coronavirus. Op Sicilië was dat slechts 0,3 procent.

In de rapportage staat verder dat 30 procent van de mensen van wie het immuunsysteem in actie was gekomen geen ziekteverschijnselen had. Dat zegt iets over het aanzienlijke risico van verspreiding van het virus door mensen die zelf niet weten dat ze besmet zijn.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

3 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

3 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

7 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

8 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

9 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

9 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

10 uur geleden