Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans ex-premier Berlusconi weer in ziekenhuis

Italiaans ex-premier Berlusconi weer in ziekenhuis

MILAAN (ANP) - De 84-jarige ex-premier van Italië, Silvio Berlusconi, is maandag weer opgenomen in een ziekenhuis. Hij heeft "gezondheidsproblemen" volgens een advocaat die hem woensdag in een proces in Milaan verdedigt. Het is niet bekend hoe ernstig de problemen zijn en in kringen rond de ex-politicus is gezegd dat hij niet heel erg ziek is. Zijn advocaat zei in de rechtszaal dat het proces niet stilgelegd hoeft te worden, maar dat Berlusconi er zelf niet bij kan zijn. Berlusconi belandde vorig jaar in het ziekhuis als gevolg van een coronabesmetting. Dit jaar is hij opgenomen geweest vanwege hartproblemen en later een val in zijn huis.

De ondernemer en politicus Berlusconi is drie keer premier geweest in de jaren 1994 -2011. Tegen hem zijn tientallen processen gevoerd en hij is slechts één keer tot een celstraf veroordeeld, wegens belastingfraude in 2012. Momenteel loopt er in Milaan al maanden een proces tegen Berlusconi dat voortvloeit uit een eerdere zaak rond de relatie van toenmalig premier Berlusconi met een nachtclubdanseres.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

1 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

3 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

4 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

4 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

7 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

7 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

11 uur geleden