Italiaans ex-premier Berlusconi weer in ziekenhuis
MILAAN (ANP) - De 84-jarige ex-premier van Italië, Silvio Berlusconi, is maandag weer opgenomen in een ziekenhuis. Hij heeft "gezondheidsproblemen" volgens een advocaat die hem woensdag in een proces in Milaan verdedigt. Het is niet bekend hoe ernstig de problemen zijn en in kringen rond de ex-politicus is gezegd dat hij niet heel erg ziek is. Zijn advocaat zei in de rechtszaal dat het proces niet stilgelegd hoeft te worden, maar dat Berlusconi er zelf niet bij kan zijn. Berlusconi belandde vorig jaar in het ziekhuis als gevolg van een coronabesmetting. Dit jaar is hij opgenomen geweest vanwege hartproblemen en later een val in zijn huis.
De ondernemer en politicus Berlusconi is drie keer premier geweest in de jaren 1994 -2011. Tegen hem zijn tientallen processen gevoerd en hij is slechts één keer tot een celstraf veroordeeld, wegens belastingfraude in 2012. Momenteel loopt er in Milaan al maanden een proces tegen Berlusconi dat voortvloeit uit een eerdere zaak rond de relatie van toenmalig premier Berlusconi met een nachtclubdanseres.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
6 uur geleden