Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaans Eni koopt grootste gasproducent in Nederlandse Noordzee

Italiaans Eni koopt grootste gasproducent in Nederlandse Noordzee

ROME (ANP) - Het Italiaanse olie- en gasconcern Eni koopt een groot deel van branchegenoot Neptune Energy, dat erg actief is met het oppompen van aardgas in het Nederlandse deel van de Noordzee. Met de deal is in totaal 4,9 miljard dollar gemoeid.

Het in 2015 opgerichte Neptune Energy is nu nog voor bijna de helft in handen van een Chinees staatsinvesteringsfonds. Ook de investeringsfondsen CVC en Carlyle zijn eigenaar van het bedrijf.

Eni koopt alle activiteiten op van Neptune, behalve die in Duitsland en Noorwegen. De Neptune-onderdelen in dat laatste land komen in handen van Vår Energi, een Noorse dochteronderneming van Eni. De Duitse bezittingen worden afgestoten.

Grote hoeveelheid extra gas

Volgens Eni-topman Claudio Descalzi levert de deal in een klap een grote hoeveelheid extra gas op die het concern kan oppompen. Daarbij spreekt hij van een portefeuille met "lage CO2-intensiteit", omdat Eni aardgas ziet als een fossiele overbruggingsbrandstof naar schonere energiebronnen die minder vervuilend is dan bijvoorbeeld steenkolen.

Neptune behaalde vorig jaar een omzet van 1,2 miljard dollar. Het bedrijf haalt dagelijks het equivalent van 1500 vaten olie aan aardgas uit het Nederlandse deel van de Noordzee, waarmee het de grootste gasproducent in dat gebied is. Eni krijgt ook activiteiten van Neptune in de Britse wateren en in Australië, Indonesië en Algerije direct in handen. In dat Noord-Afrikaanse land is het Italiaanse bedrijf al erg actief met gasprojecten.

Volgens Descalzi biedt de overname van Neptune ook mogelijkheden voor het verminderen van de CO2-uitstoot. Zo onderzoekt Neptune in Nederland of het mogelijk is grote hoeveelheden broeikasgas af te vangen en op te slaan in een leeg gasveld in de Noordzee.

Meer uit Financieel

Grote uitval vluchten door staking Franse luchtverkeersleiders

PARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.

7 uur geleden
HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels

RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.

8 uur geleden
Hoge koninklijke onderscheiding oud-DNB-president Klaas Knot

AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.

9 uur geleden
Nieuwe records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Winst voor AEX-index na sterk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.

10 uur geleden
KLM spant kort geding aan om staking grondpersoneel te voorkomen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.

11 uur geleden
Duitse Tesla-verkoop bijna 60 procent lager in eerste jaarhelft

FLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.

12 uur geleden