Italiaans alarm voor intense hitte in 22 steden
ROME (ANP/DPA) - Italië heeft vanwege de aanhoudende hitte code rood afgekondigd voor 22 steden, waaronder Rome, Florence, Bologna en Palermo. Het advies is tussen 11.00 en 18.00 uur uit de zon te blijven en drukke plaatsen te mijden. Meteorologen verwachten komend weekend temperaturen rond de 40 graden in Rome en grote delen van het zuiden.
Bezorgdheid is er over de Po, de langste rivier van Italië. Recente regenbuien hebben het waterpeil nauwelijks opgehoogd. Het zoute zeewater van de Adriatische Zee is de monding van de rivier tot 30 kilometer landinwaarts binnengedrongen.
Premier Mario Draghi heeft aangekondigd dat vanaf maandag noodplannen in werking treden in door droogte getroffen gebieden. Vooral noordelijke regio's vragen daar al weken om, maar ook zuidwaarts wordt de situatie penibel. Rantsoenering van water wordt in steeds meer regio’s een reële optie. Draghi wees op de erbarmelijke staat van sommige waterreservoirs en pijpleidingen, waardoor een derde van het water verloren zou gaan.
Meer uit Buitenland
EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
4 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
24 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
2 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
3 uur geleden