Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Zana wint bergetappe in Giro, Thomas behoudt roze

Italiaan Zana wint bergetappe in Giro, Thomas behoudt roze

VAL DI ZOLDO (ANP) - Wielrenner Filippo Zana heeft de achttiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaanse kampioen van Team Jayco AlUla was na een lastige bergetappe van 161 kilometer de beste in Val di Zoldo. Hij won het sprintje voor medevluchter Thibaut Pinot uit Frankrijk. De Fransman Warren Barguil werd derde.

Geraint Thomas behield de roze leiderstrui in de Ronde van Italië. De wielrenner uit Wales van Ineos-Grenadiers sloeg aanvallen van concurrent Primoz Roglic af en kwam samen met de Sloveen op 1.55 minuut van de ritwinnaar over de streep.

Op de eerste beklimming van de dag, de Passo della Crosetta ontstond de kopgroep waarvan Zana en Pinot het tot aan de finish zouden redden. Na veel pogingen ontstond er een groep met de Franse renners Pinot en Aurélien Paret-Peintre, de Canadees Derek Gee en de Italiaan Marco Frigo. De Italiaanse kampioen Zana, de Fransman Barguil en Vadim Pronskiy uit Kazachstan sloten daar nog bij aan.

Versnelling Pinot

Aan de voet van de lastige klim naar Coi, het eerste deel van de slotklim naar Val do Zoldo, hadden de koploper ruim 4 minuten voorsprong op de groep met favorieten. Pinot versnelde en alleen Zana kon volgen. Barguil, Paret-Peintre en Gee reden op een kleine achterstand. Pinot ging de sprint vroeg aan, maar de Italiaan kwam ernaast en passeerde de 32-jarige Fransman, die aan zijn laatste seizoen bezig is.

Zana was dolgelukkig met zijn eerste etappezege in de Giro. "Ik kan het nog altijd niet geloven", zei de 24-jarige Italiaan. "Ik moet mijn team bedanken omdat ze mij deze mogelijkheid hebben geboden. Ik heb het goed aangepakt in de finale. Het is een kans die je maar heel zelden in je leven krijgt en die heb ik gegrepen. Om deze rit te kunnen winnen in de nationale driekleur is heel speciaal."

Thymen Arensman

In de groep met favorieten nam Jumbo-Visma het initiatief over van Ineos-Grenadiers. Sepp Kuss, de Amerikaanse helper van kopman Roglic versnelde en João Almeida, de nummer 2 van het klassement, kon het tempo op de steile stukken niet bijhouden. Rozetruidrager Thomas en de Ier Eddie Dunbar zaten wel in het wiel. Met nog 5,5 kilometer te gaan nam Roglic over en alleen de donderdag 37 jaar oud geworden Thomas kon volgen.

In het tweede deel van de beklimming leek Almeida het gat naar Thomas en Roglic nog dicht te rijden, maar de Portugees van UAE Team Emirates moest uiteindelijk 21 seconden toegeven op zijn twee concurrenten voor de eindzege. Thymen Arensman kwam als beste Nederlander op een twaalfde plaats over de streep, op 2.40 van Zana.

Klimtijdrit zaterdag

Thomas heeft nu Roglic als eerste concurrent in het algemeen klassement. De kopman van Jumbo-Visma heeft 29 seconden achterstand. Almeida staat derde op 39 seconden. Vrijdag volgt opnieuw een lastige bergetappe van Longarone naar Tre Cime di Lavaredo. Zaterdag is een klimtijdrit naar Monte Lussari.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

13 uur geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

16 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

1 dag geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 dag geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden