
Italiaan Sinner voor het eerst in eindstrijd ATP Finals
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het eerst in zijn loopbaan de eindstrijd van de ATP Finals bereikt. De 22-jarige Italiaanse tennisser versloeg voor eigen publiek in Turijn in de halve finales de Rus Daniil Medvedev met 6-3 6-7 (4) 6-1.
Sinner forceerde al vroeg in de eerste set een break en wist deze voorsprong vast te houden. In de tweede set kreeg de 27-jarige Medvedev bij een stand van 4-3 de kans de service van de Italiaan te breken, maar hij benutte deze mogelijkheid niet. Een tiebreak moest de beslissing brengen. Medvedev slaagde er daar toch in de wedstrijd te verlengen.
In de derde set kreeg Sinner opnieuw al snel breekkansen. Dankzij een dubbele fout van Medvedev ging zijn servicegame naar Sinner. De Rus baalde zichtbaar van zijn fout en smeet uit frustratie met zijn racket. Dat leverde hem een waarschuwing op. Hij liet ook zijn ongenoegen blijken over het Italiaanse publiek dat duidelijk op de hand was van Sinner. Mede door al zijn ergernis slaagde Medvedev er niet meer in om terug in de set te komen. Sinner maakte de wedstrijd met 6-1 af.
Sinner speelt zondag in de finale tegen de winnaar van de ontmoeting tussen titelverdediger Novak Djokovic en Carlos Alcaraz.
Meer uit Sport
KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
13 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
13 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
13 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.
13 uur geleden