Italiaan Sinner beëindigt op ATP Finals lange zegereeks Djokovic
TURIJN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft op de ATP Finals verrassend gewonnen van Novak Djokovic. De Servische titelverdediger in Turijn moest zich na negentien zeges op een rij weer eens gewonnen geven. Na een gelijkopgaand en spannend duel werd het 7-5 6-7 (5) 7-6 (2).
Sinner (22) had nog nooit van de huidige nummer 1 van de wereld gewonnen. Van een groot niveauverschil was dinsdagavond weinig te merken. De strijd ging in de eerste set gelijk op met weinig breekpunten. Bij 5-5 was Sinner de eerste die een break plaatste. Vervolgens haalde de Italiaan de set op eigen service binnen.
Ook in de tweede set had Djokovic het lastig met de nummer 4 van de wereld. De tennissers gunden elkaar geen enkel breekpunt. In de tiebreak kwam Sinner met 2-0 voor, maar vervolgens richtte Djokovic zich op.
In de beslissende set was Sinner in de zesde game wederom de eerste met een break, maar nu sloeg Djokovic gelijk terug. Na goede servicegames moest een tiebreak de beslissing brengen. Daarin was Sinner duidelijk te sterk voor de zesvoudig winnaar van het eindejaarstoernooi. Het tweede wedstrijdpunt was raak.
De 36-jarige Djokovic verloor voor het eerst sinds juli. De Spanjaard Carlos Alcaraz was toen te sterk in de finale van Wimbledon.
Sinner gaat dankzij zijn tweede zege voor eigen publiek aan kop in de groep, met verder ook de Griek Stefanos Tsitsipas en de Deen Holger Rune. De beste twee plaatsen zich voor de halve finale. Djokovic had zijn openingswedstrijd moeizaam gewonnen van Rune.
Volgens Sinner hoort de overwinning bij de mooiste uit zijn carrière. "Maar dat is logisch als je van de nummer 1 van de wereld wint. Het was een tactische wedstrijd met goede services. Dit betekent veel voor me."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
4 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden