Italiaan Sinner beëindigt op ATP Finals lange zegereeks Djokovic
TURIJN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft op de ATP Finals verrassend gewonnen van Novak Djokovic. De Servische titelverdediger in Turijn moest zich na negentien zeges op een rij weer eens gewonnen geven. Na een gelijkopgaand en spannend duel werd het 7-5 6-7 (5) 7-6 (2).
Sinner (22) had nog nooit van de huidige nummer 1 van de wereld gewonnen. Van een groot niveauverschil was dinsdagavond weinig te merken. De strijd ging in de eerste set gelijk op met weinig breekpunten. Bij 5-5 was Sinner de eerste die een break plaatste. Vervolgens haalde de Italiaan de set op eigen service binnen.
Ook in de tweede set had Djokovic het lastig met de nummer 4 van de wereld. De tennissers gunden elkaar geen enkel breekpunt. In de tiebreak kwam Sinner met 2-0 voor, maar vervolgens richtte Djokovic zich op.
In de beslissende set was Sinner in de zesde game wederom de eerste met een break, maar nu sloeg Djokovic gelijk terug. Na goede servicegames moest een tiebreak de beslissing brengen. Daarin was Sinner duidelijk te sterk voor de zesvoudig winnaar van het eindejaarstoernooi. Het tweede wedstrijdpunt was raak.
De 36-jarige Djokovic verloor voor het eerst sinds juli. De Spanjaard Carlos Alcaraz was toen te sterk in de finale van Wimbledon.
Sinner gaat dankzij zijn tweede zege voor eigen publiek aan kop in de groep, met verder ook de Griek Stefanos Tsitsipas en de Deen Holger Rune. De beste twee plaatsen zich voor de halve finale. Djokovic had zijn openingswedstrijd moeizaam gewonnen van Rune.
Volgens Sinner hoort de overwinning bij de mooiste uit zijn carrière. "Maar dat is logisch als je van de nummer 1 van de wereld wint. Het was een tactische wedstrijd met goede services. Dit betekent veel voor me."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
14 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
52 minuten geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
21 uur geleden