Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Sinner beëindigt op ATP Finals lange zegereeks Djokovic

Italiaan Sinner beëindigt op ATP Finals lange zegereeks Djokovic

TURIJN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft op de ATP Finals verrassend gewonnen van Novak Djokovic. De Servische titelverdediger in Turijn moest zich na negentien zeges op een rij weer eens gewonnen geven. Na een gelijkopgaand en spannend duel werd het 7-5 6-7 (5) 7-6 (2).

Sinner (22) had nog nooit van de huidige nummer 1 van de wereld gewonnen. Van een groot niveauverschil was dinsdagavond weinig te merken. De strijd ging in de eerste set gelijk op met weinig breekpunten. Bij 5-5 was Sinner de eerste die een break plaatste. Vervolgens haalde de Italiaan de set op eigen service binnen.

Ook in de tweede set had Djokovic het lastig met de nummer 4 van de wereld. De tennissers gunden elkaar geen enkel breekpunt. In de tiebreak kwam Sinner met 2-0 voor, maar vervolgens richtte Djokovic zich op.

In de beslissende set was Sinner in de zesde game wederom de eerste met een break, maar nu sloeg Djokovic gelijk terug. Na goede servicegames moest een tiebreak de beslissing brengen. Daarin was Sinner duidelijk te sterk voor de zesvoudig winnaar van het eindejaarstoernooi. Het tweede wedstrijdpunt was raak.

De 36-jarige Djokovic verloor voor het eerst sinds juli. De Spanjaard Carlos Alcaraz was toen te sterk in de finale van Wimbledon.

Sinner gaat dankzij zijn tweede zege voor eigen publiek aan kop in de groep, met verder ook de Griek Stefanos Tsitsipas en de Deen Holger Rune. De beste twee plaatsen zich voor de halve finale. Djokovic had zijn openingswedstrijd moeizaam gewonnen van Rune.

Volgens Sinner hoort de overwinning bij de mooiste uit zijn carrière. "Maar dat is logisch als je van de nummer 1 van de wereld wint. Het was een tactische wedstrijd met goede services. Dit betekent veel voor me."

Meer uit Sport

Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

12 minuten geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

16 minuten geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

56 minuten geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

2 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

5 uur geleden
Zitskiër Kampschreur verrast ook zichzelf met derde goud

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.

5 uur geleden