Italiaan Jacobs volgt Bolt op als olympisch kampioen 100 meter
TOKIO (ANP) - De Italiaanse sprinter Lamont Marcell Jacobs is de opvolger van de Jamaicaan Usain Bolt als olympisch kampioen op de 100 meter. De 26-jarige atleet, geboren in El Paso als zoon van een Texaanse vader en Italiaanse moeder, finishte zondag in de finale na 9,80 seconden en bleef daarmee de Amerikaan Fred Kerley (9,84) en de Canadees André de Grasse (9,89) verrassend voor.
De Brit Zharnel Hughes maakte een valse start en werd meteen uit de strijd genomen. Na het volgende startschot was het veld wel goed weg. Dat gold in het bijzonder voor Jacobs, de eerste Italiaan ooit in de finale van het hoofdnummer van de atletiek. Hij behield in de slotfase zijn voorsprong op de aandringende Kerley en scherpte zijn Europese record uit de halve finales (9,84) nog iets verder aan.
De Grasse had genoeg over om de Zuid-Afrikaan Akani Simbine naast het erepodium te houden. Hij was in Rio deJaneiro ook al goed voor brons. De Chinees Su Bingtian en de Amerikaan Ronnie Baker, die met persoonlijke records van 9,83 in de halve finale de meeste aandacht op zich vestigden, konden in de eindstrijd niet nogmaals imponeren. Ze bleven nog wel net binnen de 10 seconden. De Nigeriaan Enoch Adegoke haalde de eindstreep niet door een blessure.
Hoewel de meeste finalisten zich in Tokio verbeterden op de 100 meter lijkt het wereldrecord van Bolt (9,58) voorlopig uit beeld.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
9 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
10 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden