Italiaan Jacobs volgt Bolt op als olympisch kampioen 100 meter
TOKIO (ANP) - De Italiaanse sprinter Lamont Marcell Jacobs is de opvolger van de Jamaicaan Usain Bolt als olympisch kampioen op de 100 meter. De 26-jarige atleet, geboren in El Paso als zoon van een Texaanse vader en Italiaanse moeder, finishte zondag in de finale na 9,80 seconden en bleef daarmee de Amerikaan Fred Kerley (9,84) en de Canadees André de Grasse (9,89) verrassend voor.
De Brit Zharnel Hughes maakte een valse start en werd meteen uit de strijd genomen. Na het volgende startschot was het veld wel goed weg. Dat gold in het bijzonder voor Jacobs, de eerste Italiaan ooit in de finale van het hoofdnummer van de atletiek. Hij behield in de slotfase zijn voorsprong op de aandringende Kerley en scherpte zijn Europese record uit de halve finales (9,84) nog iets verder aan.
De Grasse had genoeg over om de Zuid-Afrikaan Akani Simbine naast het erepodium te houden. Hij was in Rio deJaneiro ook al goed voor brons. De Chinees Su Bingtian en de Amerikaan Ronnie Baker, die met persoonlijke records van 9,83 in de halve finale de meeste aandacht op zich vestigden, konden in de eindstrijd niet nogmaals imponeren. Ze bleven nog wel net binnen de 10 seconden. De Nigeriaan Enoch Adegoke haalde de eindstreep niet door een blessure.
Hoewel de meeste finalisten zich in Tokio verbeterden op de 100 meter lijkt het wereldrecord van Bolt (9,58) voorlopig uit beeld.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
2 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
8 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
11 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden