Italiaan Grosso nieuwe trainer Olympique Lyon
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft Fabio Grosso aangesteld als nieuwe coach. De Italiaan is de opvolger van voormalig Frans international Laurent Blanc, van wie afgelopen week "in goed overleg" afscheid werd genomen na een moeizame competitiestart. Blanc volgde een jaar geleden de ontslagen Peter Bosz op.
Voormalig Italiaans international Grosso (45) heeft een verleden als speler bij Lyon. Hij maakte deel uit van de ploeg die in 2008 de dubbel (landstitel en beker) veroverde in Frankrijk. Met zijn land werd hij in 2006 wereldkampioen.
Grosso debuteerde als hoofdtrainer in 2017 bij Bari. Daarna trainde hij achtereenvolgens Hellas Verona, Brescia, het Zwitserse FC Sion en Frosinone, waarmee hij dit jaar naar de Serie A promoveerde. Hij zat sinds de zomer zonder club.
Lyon wist slechts 1 punt te veroveren in de eerste vier competitieduels. De ploeg staat laatste in de Ligue 1 met een doelsaldo van -7. Vorig jaar eindigde het elftal op de zevende plaats.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
7 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
43 minuten geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
17 uur geleden