Italiaan Grosso nieuwe trainer Olympique Lyon
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft Fabio Grosso aangesteld als nieuwe coach. De Italiaan is de opvolger van voormalig Frans international Laurent Blanc, van wie afgelopen week "in goed overleg" afscheid werd genomen na een moeizame competitiestart. Blanc volgde een jaar geleden de ontslagen Peter Bosz op.
Voormalig Italiaans international Grosso (45) heeft een verleden als speler bij Lyon. Hij maakte deel uit van de ploeg die in 2008 de dubbel (landstitel en beker) veroverde in Frankrijk. Met zijn land werd hij in 2006 wereldkampioen.
Grosso debuteerde als hoofdtrainer in 2017 bij Bari. Daarna trainde hij achtereenvolgens Hellas Verona, Brescia, het Zwitserse FC Sion en Frosinone, waarmee hij dit jaar naar de Serie A promoveerde. Hij zat sinds de zomer zonder club.
Lyon wist slechts 1 punt te veroveren in de eerste vier competitieduels. De ploeg staat laatste in de Ligue 1 met een doelsaldo van -7. Vorig jaar eindigde het elftal op de zevende plaats.
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
15 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
21 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
1 dag geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
1 dag geleden