Italiaan Grosso nieuwe trainer Olympique Lyon
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft Fabio Grosso aangesteld als nieuwe coach. De Italiaan is de opvolger van voormalig Frans international Laurent Blanc, van wie afgelopen week "in goed overleg" afscheid werd genomen na een moeizame competitiestart. Blanc volgde een jaar geleden de ontslagen Peter Bosz op.
Voormalig Italiaans international Grosso (45) heeft een verleden als speler bij Lyon. Hij maakte deel uit van de ploeg die in 2008 de dubbel (landstitel en beker) veroverde in Frankrijk. Met zijn land werd hij in 2006 wereldkampioen.
Grosso debuteerde als hoofdtrainer in 2017 bij Bari. Daarna trainde hij achtereenvolgens Hellas Verona, Brescia, het Zwitserse FC Sion en Frosinone, waarmee hij dit jaar naar de Serie A promoveerde. Hij zat sinds de zomer zonder club.
Lyon wist slechts 1 punt te veroveren in de eerste vier competitieduels. De ploeg staat laatste in de Ligue 1 met een doelsaldo van -7. Vorig jaar eindigde het elftal op de zevende plaats.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
1 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
8 uur geleden