Italiaan Grosso nieuwe trainer Olympique Lyon
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft Fabio Grosso aangesteld als nieuwe coach. De Italiaan is de opvolger van voormalig Frans international Laurent Blanc, van wie afgelopen week "in goed overleg" afscheid werd genomen na een moeizame competitiestart. Blanc volgde een jaar geleden de ontslagen Peter Bosz op.
Voormalig Italiaans international Grosso (45) heeft een verleden als speler bij Lyon. Hij maakte deel uit van de ploeg die in 2008 de dubbel (landstitel en beker) veroverde in Frankrijk. Met zijn land werd hij in 2006 wereldkampioen.
Grosso debuteerde als hoofdtrainer in 2017 bij Bari. Daarna trainde hij achtereenvolgens Hellas Verona, Brescia, het Zwitserse FC Sion en Frosinone, waarmee hij dit jaar naar de Serie A promoveerde. Hij zat sinds de zomer zonder club.
Lyon wist slechts 1 punt te veroveren in de eerste vier competitieduels. De ploeg staat laatste in de Ligue 1 met een doelsaldo van -7. Vorig jaar eindigde het elftal op de zevende plaats.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
48 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
4 uur geleden