Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Ghiotto verdedigt WK-titel op 10.000 meter met succes

Italiaan Ghiotto verdedigt WK-titel op 10.000 meter met succes

CALGARY (ANP) - Davide Ghiotto heeft met groot vertoon van macht de 10.000 meter gewonnen bij de wereldkampioenschappen afstanden. De 30-jarige Italiaan zette in de slotrit in Calgary een tijd neer van 12.38,81. Daarmee was hij veel sneller dan Ted-Jan Bloemen, de Nederlander die voor Canada uitkomt (12.47,01). Het brons ging naar de Canadese thuisrijder Graeme Fish in 12.48,61.

Voor Ghiotto, die dit seizoen in het wereldbekercircuit de enige 10 kilometer won, betekende zijn tijd een persoonlijk record.

De Nederlanders belandden naast het podium. Jorrit Bergsma, drievoudig wereldkampioen en de olympisch kampioen van 2014 op de langste afstand, klokte 12.50,91 en werd vijfde. Hij was net iets langzamer dan zijn landgenoot Patrick Roest, die het aan het einde van zijn race erg zwaar kreeg en met de handen op zijn knieën de laatste honderden meters schaatste: 12.50,32.

Roest komt later ook nog in actie op de 1500 meter.

Meer uit Sport

Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

2 minuten geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

7 minuten geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

9 minuten geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

10 minuten geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

28 minuten geleden
Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

57 minuten geleden
Melle van 't Wout vervangt De Laat in finale olympische aflossing

MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.

1 uur geleden