Italiaan Ghiotto verdedigt WK-titel op 10.000 meter met succes
CALGARY (ANP) - Davide Ghiotto heeft met groot vertoon van macht de 10.000 meter gewonnen bij de wereldkampioenschappen afstanden. De 30-jarige Italiaan zette in de slotrit in Calgary een tijd neer van 12.38,81. Daarmee was hij veel sneller dan Ted-Jan Bloemen, de Nederlander die voor Canada uitkomt (12.47,01). Het brons ging naar de Canadese thuisrijder Graeme Fish in 12.48,61.
Voor Ghiotto, die dit seizoen in het wereldbekercircuit de enige 10 kilometer won, betekende zijn tijd een persoonlijk record.
De Nederlanders belandden naast het podium. Jorrit Bergsma, drievoudig wereldkampioen en de olympisch kampioen van 2014 op de langste afstand, klokte 12.50,91 en werd vijfde. Hij was net iets langzamer dan zijn landgenoot Patrick Roest, die het aan het einde van zijn race erg zwaar kreeg en met de handen op zijn knieën de laatste honderden meters schaatste: 12.50,32.
Roest komt later ook nog in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
2 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo verdeeld de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
8 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
20 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
1 dag geleden