Italiaan Ghiotto verdedigt WK-titel op 10.000 meter met succes
CALGARY (ANP) - Davide Ghiotto heeft met groot vertoon van macht de 10.000 meter gewonnen bij de wereldkampioenschappen afstanden. De 30-jarige Italiaan zette in de slotrit in Calgary een tijd neer van 12.38,81. Daarmee was hij veel sneller dan Ted-Jan Bloemen, de Nederlander die voor Canada uitkomt (12.47,01). Het brons ging naar de Canadese thuisrijder Graeme Fish in 12.48,61.
Voor Ghiotto, die dit seizoen in het wereldbekercircuit de enige 10 kilometer won, betekende zijn tijd een persoonlijk record.
De Nederlanders belandden naast het podium. Jorrit Bergsma, drievoudig wereldkampioen en de olympisch kampioen van 2014 op de langste afstand, klokte 12.50,91 en werd vijfde. Hij was net iets langzamer dan zijn landgenoot Patrick Roest, die het aan het einde van zijn race erg zwaar kreeg en met de handen op zijn knieën de laatste honderden meters schaatste: 12.50,32.
Roest komt later ook nog in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
13 uur geleden