Italiaan Ghiotto verdedigt WK-titel op 10.000 meter met succes
CALGARY (ANP) - Davide Ghiotto heeft met groot vertoon van macht de 10.000 meter gewonnen bij de wereldkampioenschappen afstanden. De 30-jarige Italiaan zette in de slotrit in Calgary een tijd neer van 12.38,81. Daarmee was hij veel sneller dan Ted-Jan Bloemen, de Nederlander die voor Canada uitkomt (12.47,01). Het brons ging naar de Canadese thuisrijder Graeme Fish in 12.48,61.
Voor Ghiotto, die dit seizoen in het wereldbekercircuit de enige 10 kilometer won, betekende zijn tijd een persoonlijk record.
De Nederlanders belandden naast het podium. Jorrit Bergsma, drievoudig wereldkampioen en de olympisch kampioen van 2014 op de langste afstand, klokte 12.50,91 en werd vijfde. Hij was net iets langzamer dan zijn landgenoot Patrick Roest, die het aan het einde van zijn race erg zwaar kreeg en met de handen op zijn knieën de laatste honderden meters schaatste: 12.50,32.
Roest komt later ook nog in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
16 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden