Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary

Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatser Davide Ghiotto heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 31-jarige Italiaan klokte op de hooglandbaan 12.25,69 en dook daarmee ruim vijf seconden onder de 12.30,74 van Nils van der Poel. De Zweed zette die tijd neer tijdens zijn gouden olympische race op de Winterspelen van Beijing in 2022.

Ghiotto had vooraf een aanval op het record aangekondigd. De regerend wereldkampioen op de langste baanafstand schaatste afgelopen najaar in Inzell al 12.26,30, maar die tijd werd niet erkend omdat er geen officials van de internationale schaatsbond waren en er ook geen dopingcontrole was.

De Italiaanse stayer hield zich in Calgary niet in en reed vanaf de eerste ronde onder het schema van Van der Poel. Hij snoepte in bijna al zijn rondjes iets af van de tijd van Van der Poel.

Slotrit

De pas 18-jarige Tsjech Metodej Jilek reed in de slotrit de tweede tijd van de dag en veroverde zo het zilver. Zijn tijd van 12.37,81 betekende een wereldrecord bij de junioren. De Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem schaatste naar het brons in 12.38,04. Hij duwde Beau Snellink van het podium, die vierde werd in een persoonlijk record van 12.39,34.

Snellink duelleerde met Chris Huizinga, zijn ploeggenoot bij Team Essent. Huizinga ging aanvankelijk harder, maar Snellink bewaarde het beste voor het laatst en won de race met ruime voorsprong. Huizinga moest met 12.45,12 genoegen nemen met de zesde plaats.

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

2 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

3 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

5 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

21 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden