Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Davide Ghiotto heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 31-jarige Italiaan klokte op de hooglandbaan 12.25,69 en dook daarmee ruim vijf seconden onder de 12.30,74 van Nils van der Poel. De Zweed zette die tijd neer tijdens zijn gouden olympische race op de Winterspelen van Beijing in 2022.
Ghiotto had vooraf een aanval op het record aangekondigd. De regerend wereldkampioen op de langste baanafstand schaatste afgelopen najaar in Inzell al 12.26,30, maar die tijd werd niet erkend omdat er geen officials van de internationale schaatsbond waren en er ook geen dopingcontrole was.
De Italiaanse stayer hield zich in Calgary niet in en reed vanaf de eerste ronde onder het schema van Van der Poel. Hij snoepte in bijna al zijn rondjes iets af van de tijd van Van der Poel.
Slotrit
De pas 18-jarige Tsjech Metodej Jilek reed in de slotrit de tweede tijd van de dag en veroverde zo het zilver. Zijn tijd van 12.37,81 betekende een wereldrecord bij de junioren. De Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem schaatste naar het brons in 12.38,04. Hij duwde Beau Snellink van het podium, die vierde werd in een persoonlijk record van 12.39,34.
Snellink duelleerde met Chris Huizinga, zijn ploeggenoot bij Team Essent. Huizinga ging aanvankelijk harder, maar Snellink bewaarde het beste voor het laatst en won de race met ruime voorsprong. Huizinga moest met 12.45,12 genoegen nemen met de zesde plaats.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
23 uur geleden