Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Davide Ghiotto heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 31-jarige Italiaan klokte op de hooglandbaan 12.25,69 en dook daarmee ruim vijf seconden onder de 12.30,74 van Nils van der Poel. De Zweed zette die tijd neer tijdens zijn gouden olympische race op de Winterspelen van Beijing in 2022.
Ghiotto had vooraf een aanval op het record aangekondigd. De regerend wereldkampioen op de langste baanafstand schaatste afgelopen najaar in Inzell al 12.26,30, maar die tijd werd niet erkend omdat er geen officials van de internationale schaatsbond waren en er ook geen dopingcontrole was.
De Italiaanse stayer hield zich in Calgary niet in en reed vanaf de eerste ronde onder het schema van Van der Poel. Hij snoepte in bijna al zijn rondjes iets af van de tijd van Van der Poel.
Slotrit
De pas 18-jarige Tsjech Metodej Jilek reed in de slotrit de tweede tijd van de dag en veroverde zo het zilver. Zijn tijd van 12.37,81 betekende een wereldrecord bij de junioren. De Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem schaatste naar het brons in 12.38,04. Hij duwde Beau Snellink van het podium, die vierde werd in een persoonlijk record van 12.39,34.
Snellink duelleerde met Chris Huizinga, zijn ploeggenoot bij Team Essent. Huizinga ging aanvankelijk harder, maar Snellink bewaarde het beste voor het laatst en won de race met ruime voorsprong. Huizinga moest met 12.45,12 genoegen nemen met de zesde plaats.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden