Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary

Italiaan Ghiotto schaatst wereldrecord op 10.000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatser Davide Ghiotto heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Calgary het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 31-jarige Italiaan klokte op de hooglandbaan 12.25,69 en dook daarmee ruim vijf seconden onder de 12.30,74 van Nils van der Poel. De Zweed zette die tijd neer tijdens zijn gouden olympische race op de Winterspelen van Beijing in 2022.

Ghiotto had vooraf een aanval op het record aangekondigd. De regerend wereldkampioen op de langste baanafstand schaatste afgelopen najaar in Inzell al 12.26,30, maar die tijd werd niet erkend omdat er geen officials van de internationale schaatsbond waren en er ook geen dopingcontrole was.

De Italiaanse stayer hield zich in Calgary niet in en reed vanaf de eerste ronde onder het schema van Van der Poel. Hij snoepte in bijna al zijn rondjes iets af van de tijd van Van der Poel.

Slotrit

De pas 18-jarige Tsjech Metodej Jilek reed in de slotrit de tweede tijd van de dag en veroverde zo het zilver. Zijn tijd van 12.37,81 betekende een wereldrecord bij de junioren. De Noorse Europees kampioen allround Sander Eitrem schaatste naar het brons in 12.38,04. Hij duwde Beau Snellink van het podium, die vierde werd in een persoonlijk record van 12.39,34.

Snellink duelleerde met Chris Huizinga, zijn ploeggenoot bij Team Essent. Huizinga ging aanvankelijk harder, maar Snellink bewaarde het beste voor het laatst en won de race met ruime voorsprong. Huizinga moest met 12.45,12 genoegen nemen met de zesde plaats.

Meer uit Sport

Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

27 minuten geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

1 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

2 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

3 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

14 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

17 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

19 uur geleden