Italiaan Ganna net iets sneller dan Van Aert in tijdrit Dauphiné
LA BATIE DÚRFE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de tijdrit in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De 25-jarige renner van Ineos Grenadiers was ruim 2 seconden sneller dan de Belg Wout van Aert van Jumbo-Visma. Ganna deed 35 minuten en 32 seconden over de tijdrit van 31,9 kilometer.
Bij het eerste tussenpunt was Van Aert nog de snelste, maar de Belg leverde in het restant in op Ganna. Van Aert vocht op de laatste meters voor wat hij waard was, maar hij wist net niet onder de tijd van de Italiaanse specialist te duiken. Direct na de finish zocht de nummer 2 de winnaar op om hem te feliciteren.
De Brit Ethan Hayter, ploeggenoot van Ganna, klokte de derde tijd. De Sloveen Primoz Roglic, die net als Van Aert voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma rijdt, finishte als vijfde in het Franse La Bâtie d’Urfé. Roglic gaf 42 seconden toe op Ganna, de wereldkampioen tijdrijden van 2020 en 2021.
Tussenstand
Wilco Kelderman was op de vijftiende plek de beste Nederlander. Kelderman deed 1 minuut en 48 seconden langer over de tijdrit dan Ganna.
Van Aert behield de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft 53 seconden voorsprong op de Italiaan Mattia Cattaneo van Quick-Step Alpha Vinyl en 56 seconden op Roglic. Kelderman staat elfde op ruim 2 minuten.
De Dauphiné duurt tot en met zondag. Vorig jaar won de Australiër Richie Porte de etappekoers.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden