Italiaan Ganna net iets sneller dan Van Aert in tijdrit Dauphiné
LA BATIE DÚRFE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de tijdrit in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De 25-jarige renner van Ineos Grenadiers was ruim 2 seconden sneller dan de Belg Wout van Aert van Jumbo-Visma. Ganna deed 35 minuten en 32 seconden over de tijdrit van 31,9 kilometer.
Bij het eerste tussenpunt was Van Aert nog de snelste, maar de Belg leverde in het restant in op Ganna. Van Aert vocht op de laatste meters voor wat hij waard was, maar hij wist net niet onder de tijd van de Italiaanse specialist te duiken. Direct na de finish zocht de nummer 2 de winnaar op om hem te feliciteren.
De Brit Ethan Hayter, ploeggenoot van Ganna, klokte de derde tijd. De Sloveen Primoz Roglic, die net als Van Aert voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma rijdt, finishte als vijfde in het Franse La Bâtie d’Urfé. Roglic gaf 42 seconden toe op Ganna, de wereldkampioen tijdrijden van 2020 en 2021.
Tussenstand
Wilco Kelderman was op de vijftiende plek de beste Nederlander. Kelderman deed 1 minuut en 48 seconden langer over de tijdrit dan Ganna.
Van Aert behield de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft 53 seconden voorsprong op de Italiaan Mattia Cattaneo van Quick-Step Alpha Vinyl en 56 seconden op Roglic. Kelderman staat elfde op ruim 2 minuten.
De Dauphiné duurt tot en met zondag. Vorig jaar won de Australiër Richie Porte de etappekoers.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
51 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
3 uur geleden