Italiaan Colbrelli troeft Belg Evenepoel af op EK wielrennen
TRENTE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Sonny Colbrelli heeft bij de EK in eigen land de titel veroverd in de wegwedstrijd. De 31-jarige Colbrelli versloeg in de sprint zijn Belgische medevluchter Remco Evenepoel, na een koers van 179,2 kilometer in en rondom Trente. Het brons was voor de Fransman Benoît Cosnefroy.
Colbrelli pakte de Europese titel voor de eerste keer. Hij is de vierde Italiaanse wielrenner op rij die Europees kampioen wordt, na Matteo Trentin, Elia Viviani en Giacomo Nizzolo. Colbrelli won recentelijk al de Benelux Tour en is de Italiaans kampioen op de weg.
Na een lastige aanloop van ruim 70 kilometer bereikte een groep van zo'n twintig renners als eerste het lokale circuit in en rond Trente. Acht keer moest daarin de Povo worden beklommen, een klim van 3,6 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,7 procent.
Kopgroep van negen man
Met zo'n 60 kilometer te gaan, werd een kopgroep van vijf renners met daarin Tourwinnaar Tadej Pogacar uit Slovenië bijgehaald door de favorieten Evenepoel en Colbrelli. Er ontstond een kopgroep van negen man, met twee Belgen en twee Italianen. Bauke Mollema miste de slag en zat in een achtervolgende groep die er door het harde werk vooraan van de Belg Ben Hermans niet meer bij wist te komen. Mollema eindigde als beste Nederlander op de zeventiende plaats.
In de voorlaatste ronde demarreerde Evenepoel op de klim. Alleen Colbrelli en Cosnefroy konden de Belg volgen. Pogacar, Trentin en de Zwitser Marc Hirschi gingen in de achtervolging, maar verloren steeds meer terrein.
Fantastisch
Evenepoel leidde het drietal en reed zo hard door dat Cosnefroy in de slotronde moest lossen. Op de laatste beklimming van de Povo probeerde de Belg uit alle macht zijn medevluchter te lossen, maar Colbrelli hield stand en won de sprint overtuigend.
Colbrelli noemde zijn zege "fantastisch" en hij prees zijn team en met name Trentin. "In de finale hoefde ik alleen Evenepoel te volgen. Ik ben heel blij met de Europese titel. Het voelt dubbel zo goed omdat het kampioenschap in Italië was."
Mollema sprak bij de NOS van een van de zwaarste koersen van het jaar. "Het was volle bak vanaf de start. Na de twee langere klimmen ging alles in de lokale rondjes meteen uit elkaar. Ik had niet de benen om die mannen vooraan te volgen. Meer zat er niet in."
Meer uit Sport
KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
25 minuten geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
50 minuten geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
1 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
12 uur geleden