Italiaan Colbrelli troeft Belg Evenepoel af op EK wielrennen
TRENTE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Sonny Colbrelli heeft bij de EK in eigen land de titel veroverd in de wegwedstrijd. De 31-jarige Colbrelli versloeg in de sprint zijn Belgische medevluchter Remco Evenepoel, na een koers van 179,2 kilometer in en rondom Trente. Het brons was voor de Fransman Benoît Cosnefroy.
Colbrelli pakte de Europese titel voor de eerste keer. Hij is de vierde Italiaanse wielrenner op rij die Europees kampioen wordt, na Matteo Trentin, Elia Viviani en Giacomo Nizzolo. Colbrelli won recentelijk al de Benelux Tour en is de Italiaans kampioen op de weg.
Na een lastige aanloop van ruim 70 kilometer bereikte een groep van zo'n twintig renners als eerste het lokale circuit in en rond Trente. Acht keer moest daarin de Povo worden beklommen, een klim van 3,6 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 4,7 procent.
Kopgroep van negen man
Met zo'n 60 kilometer te gaan, werd een kopgroep van vijf renners met daarin Tourwinnaar Tadej Pogacar uit Slovenië bijgehaald door de favorieten Evenepoel en Colbrelli. Er ontstond een kopgroep van negen man, met twee Belgen en twee Italianen. Bauke Mollema miste de slag en zat in een achtervolgende groep die er door het harde werk vooraan van de Belg Ben Hermans niet meer bij wist te komen. Mollema eindigde als beste Nederlander op de zeventiende plaats.
In de voorlaatste ronde demarreerde Evenepoel op de klim. Alleen Colbrelli en Cosnefroy konden de Belg volgen. Pogacar, Trentin en de Zwitser Marc Hirschi gingen in de achtervolging, maar verloren steeds meer terrein.
Fantastisch
Evenepoel leidde het drietal en reed zo hard door dat Cosnefroy in de slotronde moest lossen. Op de laatste beklimming van de Povo probeerde de Belg uit alle macht zijn medevluchter te lossen, maar Colbrelli hield stand en won de sprint overtuigend.
Colbrelli noemde zijn zege "fantastisch" en hij prees zijn team en met name Trentin. "In de finale hoefde ik alleen Evenepoel te volgen. Ik ben heel blij met de Europese titel. Het voelt dubbel zo goed omdat het kampioenschap in Italië was."
Mollema sprak bij de NOS van een van de zwaarste koersen van het jaar. "Het was volle bak vanaf de start. Na de twee langere klimmen ging alles in de lokale rondjes meteen uit elkaar. Ik had niet de benen om die mannen vooraan te volgen. Meer zat er niet in."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
3 minuten geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
21 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden