Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP
TERMAS DE RIO HONDO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zijn eerste overwinning in de MotoGP behaald. De 24-jarige coureur uit het team van negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi was op zijn Ducati oppermachtig op een natte baan in Argentinië. Bezzecchi nam bij de start direct de leiding en reed foutloos naar de winst op het circuit van Termas de Rio Hondo.
De Italiaan boekte niet alleen zelf zijn eerste overwinning in de MotoGP, maar hij bezorgde het VR46 Racing Team van Rossi ook de eerste GP-zege in de koningsklasse. "Ik werd vanochtend met een vreemd gevoel wakker", zei Bezzecchi. "Ik wist dat ik snel kon rijden, maar ik had niet verwacht dat ik zó snel zou zijn. Ik was vooraf bang voor de regen. Maar vanaf de eerste meter in de warming-up had ik een geweldig gevoel. Het was genieten op de motor. Ik praatte tegen de motor en zei dat we geconcentreerd moesten blijven. Het was heel zwaar, maar het gevoel is ongelooflijk. Ik wil de hele VR46-academie en Ducati bedanken."
Bezzecchi had zich als tweede gekwalificeerd, achter de Spanjaard Alex Márquez. Bezzecchi kwam in de regen het beste weg en bouwde al snel een flinke voorsprong op aan kop van het veld. Wereldkampioen Francesco Bagnaia ging acht rondes voor het einde onderuit terwijl hij op de tweede plaats reed. De Ducati-coureur, die vorige week bij de seizoensstart in Portugal zowel de sprint- als de hoofdrace won, moest de leiding in het WK-klassement daardoor afstaan aan Bezzecchi.
Ducati heerst
Bagnaia wist wel weer op zijn motor te klimmen, maar eindigde net buiten de punten op de zestiende plaats. De Italiaan bleef op 41 punten staan en zag Bezzecchi (50 punten) passeren. De Fransman Johann Zarco kwam zo'n 6 seconden na Bezzecchi als tweede over de finish, Alex Márquez finishte als derde. Het podium bestond zo volledig uit Ducati-coureurs.
De Zuid-Afrikaan Brad Binder, die zaterdag de sprintrace won nadat hij vanaf de vijftiende plek was gestart, ging net als Bagnaia onderuit op de natte baan. Het fabrieksteam van Honda ontbrak in de GP van Argentinië. Kopman Marc Márquez kon niet racen vanwege een gebroken duim, vorige week opgelopen bij een crash in Portugal. Joan Mir ging zaterdag in de sprintrace hard onderuit en kreeg zondag van het medisch team geen toestemming om op zijn motor te stappen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
48 minuten geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
6 uur geleden