Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

TERMAS DE RIO HONDO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zijn eerste overwinning in de MotoGP behaald. De 24-jarige coureur uit het team van negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi was op zijn Ducati oppermachtig op een natte baan in Argentinië. Bezzecchi nam bij de start direct de leiding en reed foutloos naar de winst op het circuit van Termas de Rio Hondo.

De Italiaan boekte niet alleen zelf zijn eerste overwinning in de MotoGP, maar hij bezorgde het VR46 Racing Team van Rossi ook de eerste GP-zege in de koningsklasse. "Ik werd vanochtend met een vreemd gevoel wakker", zei Bezzecchi. "Ik wist dat ik snel kon rijden, maar ik had niet verwacht dat ik zó snel zou zijn. Ik was vooraf bang voor de regen. Maar vanaf de eerste meter in de warming-up had ik een geweldig gevoel. Het was genieten op de motor. Ik praatte tegen de motor en zei dat we geconcentreerd moesten blijven. Het was heel zwaar, maar het gevoel is ongelooflijk. Ik wil de hele VR46-academie en Ducati bedanken."

Bezzecchi had zich als tweede gekwalificeerd, achter de Spanjaard Alex Márquez. Bezzecchi kwam in de regen het beste weg en bouwde al snel een flinke voorsprong op aan kop van het veld. Wereldkampioen Francesco Bagnaia ging acht rondes voor het einde onderuit terwijl hij op de tweede plaats reed. De Ducati-coureur, die vorige week bij de seizoensstart in Portugal zowel de sprint- als de hoofdrace won, moest de leiding in het WK-klassement daardoor afstaan aan Bezzecchi.

Ducati heerst

Bagnaia wist wel weer op zijn motor te klimmen, maar eindigde net buiten de punten op de zestiende plaats. De Italiaan bleef op 41 punten staan en zag Bezzecchi (50 punten) passeren. De Fransman Johann Zarco kwam zo'n 6 seconden na Bezzecchi als tweede over de finish, Alex Márquez finishte als derde. Het podium bestond zo volledig uit Ducati-coureurs.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder, die zaterdag de sprintrace won nadat hij vanaf de vijftiende plek was gestart, ging net als Bagnaia onderuit op de natte baan. Het fabrieksteam van Honda ontbrak in de GP van Argentinië. Kopman Marc Márquez kon niet racen vanwege een gebroken duim, vorige week opgelopen bij een crash in Portugal. Joan Mir ging zaterdag in de sprintrace hard onderuit en kreeg zondag van het medisch team geen toestemming om op zijn motor te stappen.

Meer uit Sport

Boer traint dag na val op 500 meter weer mee bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.

1 uur geleden
Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

1 uur geleden
Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

2 uur geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

2 uur geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

3 uur geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

4 uur geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

11 uur geleden