Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

TERMAS DE RIO HONDO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zijn eerste overwinning in de MotoGP behaald. De 24-jarige coureur uit het team van negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi was op zijn Ducati oppermachtig op een natte baan in Argentinië. Bezzecchi nam bij de start direct de leiding en reed foutloos naar de winst op het circuit van Termas de Rio Hondo.

De Italiaan boekte niet alleen zelf zijn eerste overwinning in de MotoGP, maar hij bezorgde het VR46 Racing Team van Rossi ook de eerste GP-zege in de koningsklasse. "Ik werd vanochtend met een vreemd gevoel wakker", zei Bezzecchi. "Ik wist dat ik snel kon rijden, maar ik had niet verwacht dat ik zó snel zou zijn. Ik was vooraf bang voor de regen. Maar vanaf de eerste meter in de warming-up had ik een geweldig gevoel. Het was genieten op de motor. Ik praatte tegen de motor en zei dat we geconcentreerd moesten blijven. Het was heel zwaar, maar het gevoel is ongelooflijk. Ik wil de hele VR46-academie en Ducati bedanken."

Bezzecchi had zich als tweede gekwalificeerd, achter de Spanjaard Alex Márquez. Bezzecchi kwam in de regen het beste weg en bouwde al snel een flinke voorsprong op aan kop van het veld. Wereldkampioen Francesco Bagnaia ging acht rondes voor het einde onderuit terwijl hij op de tweede plaats reed. De Ducati-coureur, die vorige week bij de seizoensstart in Portugal zowel de sprint- als de hoofdrace won, moest de leiding in het WK-klassement daardoor afstaan aan Bezzecchi.

Ducati heerst

Bagnaia wist wel weer op zijn motor te klimmen, maar eindigde net buiten de punten op de zestiende plaats. De Italiaan bleef op 41 punten staan en zag Bezzecchi (50 punten) passeren. De Fransman Johann Zarco kwam zo'n 6 seconden na Bezzecchi als tweede over de finish, Alex Márquez finishte als derde. Het podium bestond zo volledig uit Ducati-coureurs.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder, die zaterdag de sprintrace won nadat hij vanaf de vijftiende plek was gestart, ging net als Bagnaia onderuit op de natte baan. Het fabrieksteam van Honda ontbrak in de GP van Argentinië. Kopman Marc Márquez kon niet racen vanwege een gebroken duim, vorige week opgelopen bij een crash in Portugal. Joan Mir ging zaterdag in de sprintrace hard onderuit en kreeg zondag van het medisch team geen toestemming om op zijn motor te stappen.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

10 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

10 uur geleden