Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

Italiaan Bezzecchi boekt in de regen eerste zege in MotoGP

TERMAS DE RIO HONDO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zijn eerste overwinning in de MotoGP behaald. De 24-jarige coureur uit het team van negenvoudig wereldkampioen Valentino Rossi was op zijn Ducati oppermachtig op een natte baan in Argentinië. Bezzecchi nam bij de start direct de leiding en reed foutloos naar de winst op het circuit van Termas de Rio Hondo.

De Italiaan boekte niet alleen zelf zijn eerste overwinning in de MotoGP, maar hij bezorgde het VR46 Racing Team van Rossi ook de eerste GP-zege in de koningsklasse. "Ik werd vanochtend met een vreemd gevoel wakker", zei Bezzecchi. "Ik wist dat ik snel kon rijden, maar ik had niet verwacht dat ik zó snel zou zijn. Ik was vooraf bang voor de regen. Maar vanaf de eerste meter in de warming-up had ik een geweldig gevoel. Het was genieten op de motor. Ik praatte tegen de motor en zei dat we geconcentreerd moesten blijven. Het was heel zwaar, maar het gevoel is ongelooflijk. Ik wil de hele VR46-academie en Ducati bedanken."

Bezzecchi had zich als tweede gekwalificeerd, achter de Spanjaard Alex Márquez. Bezzecchi kwam in de regen het beste weg en bouwde al snel een flinke voorsprong op aan kop van het veld. Wereldkampioen Francesco Bagnaia ging acht rondes voor het einde onderuit terwijl hij op de tweede plaats reed. De Ducati-coureur, die vorige week bij de seizoensstart in Portugal zowel de sprint- als de hoofdrace won, moest de leiding in het WK-klassement daardoor afstaan aan Bezzecchi.

Ducati heerst

Bagnaia wist wel weer op zijn motor te klimmen, maar eindigde net buiten de punten op de zestiende plaats. De Italiaan bleef op 41 punten staan en zag Bezzecchi (50 punten) passeren. De Fransman Johann Zarco kwam zo'n 6 seconden na Bezzecchi als tweede over de finish, Alex Márquez finishte als derde. Het podium bestond zo volledig uit Ducati-coureurs.

De Zuid-Afrikaan Brad Binder, die zaterdag de sprintrace won nadat hij vanaf de vijftiende plek was gestart, ging net als Bagnaia onderuit op de natte baan. Het fabrieksteam van Honda ontbrak in de GP van Argentinië. Kopman Marc Márquez kon niet racen vanwege een gebroken duim, vorige week opgelopen bij een crash in Portugal. Joan Mir ging zaterdag in de sprintrace hard onderuit en kreeg zondag van het medisch team geen toestemming om op zijn motor te stappen.

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

5 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

7 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

9 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

10 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

11 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

11 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

12 uur geleden