Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bettiol ritwinnaar in Giro

Italiaan Bettiol ritwinnaar in Giro

STRADELLA (ANP) - De Italiaanse wielrenner Alberto Bettiol heeft de achttiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een redelijke vlakke rit van Rovereto naar Stradella met alleen in de slotfase wat hellinkjes. Bettiol bleek in de finale van de rit de beste van een aanvankelijk omvangrijke groep vroege vluchters. De 27-jarige Italiaan bezorgde zijn ploeg EF Education - Nippo de derde zege van het seizoen. Een kleine 20 seconden na Bettiol passeerde zijn landgenoot Simone Consonni als tweede de finish.

Het peloton, met daarin klassementsleider Egan Bernal, reed de hele dag op ruime achterstand. Dat kon geen kwaad, want geen van de vroeg ontsnapte renners vormden een gevaar voor de leidende positie van de Colombiaan van Ineos Grenadiers. De grote groep met daarin de rozetruidrager en zijn grootste belagers arriveerden meer dan 23 minuten na ritwinnaar Bettiol. In het algemeen klassement heeft Bernal 2.21 minuten voorsprong op de Italiaan Damiano Caruso (Bahrain-Victorious). De Brit Simon Yates (BikeExchange) volgt op 3.23.

In de 231 kilometer lange rit reed de hele dag een omvangrijke kopgroep van ruim twintig renners voorop. Onder de koplopers bevond zich één Nederlander: Wesley Kreder van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty - Gobert. De hoogste geklasseerde renner was de Spanjaard Gorka Izagirre die ook bijna een uur achterstand had op Bernal. Diens ploeg Ineos Grenadiers gaf mede daarom toestemming voor de vluchtgroep die uit kon lopen naar zo'n 20 minuten voorsprong.

Bergetappes

In de heuvelzone die begon zo'n 30 kilometer voor de finish volgden de aanvallen elkaar op. Richting de beklimming van de Castana kwam de Franse tijdrijder Rémi Cavagna alleen voorop. Achter hem bleek Bettiol de beste klimmersbenen te hebben, al duurde het even voordat de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van 2019 het gat gedicht had.

Cavagna, in 2019 winnaar van een rit in de Vuelta en dit jaar de beste in een individuele tijdrit in de Ronde van Romandië, kreeg het lastig in de slotkilometers. Op het laatste stijgende deel van het parcours viel de Fransman van Deceuninck - Quick-Step stil. Bettiol passeerde, net als Roche, de Fransman van Team DSM. Die laatste slaagde er net niet in tweede te worden.

Vrijdag en zaterdag volgen twee bergetappes. De Giro wordt zondag besloten met een individuele tijdrit.

Meer uit Sport

Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

2 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

10 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

10 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

15 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

16 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden