Italiaan Bettiol ritwinnaar in Giro
STRADELLA (ANP) - De Italiaanse wielrenner Alberto Bettiol heeft de achttiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een redelijke vlakke rit van Rovereto naar Stradella met alleen in de slotfase wat hellinkjes. Bettiol bleek in de finale van de rit de beste van een aanvankelijk omvangrijke groep vroege vluchters. De 27-jarige Italiaan bezorgde zijn ploeg EF Education - Nippo de derde zege van het seizoen. Een kleine 20 seconden na Bettiol passeerde zijn landgenoot Simone Consonni als tweede de finish.
Het peloton, met daarin klassementsleider Egan Bernal, reed de hele dag op ruime achterstand. Dat kon geen kwaad, want geen van de vroeg ontsnapte renners vormden een gevaar voor de leidende positie van de Colombiaan van Ineos Grenadiers. De grote groep met daarin de rozetruidrager en zijn grootste belagers arriveerden meer dan 23 minuten na ritwinnaar Bettiol. In het algemeen klassement heeft Bernal 2.21 minuten voorsprong op de Italiaan Damiano Caruso (Bahrain-Victorious). De Brit Simon Yates (BikeExchange) volgt op 3.23.
In de 231 kilometer lange rit reed de hele dag een omvangrijke kopgroep van ruim twintig renners voorop. Onder de koplopers bevond zich één Nederlander: Wesley Kreder van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty - Gobert. De hoogste geklasseerde renner was de Spanjaard Gorka Izagirre die ook bijna een uur achterstand had op Bernal. Diens ploeg Ineos Grenadiers gaf mede daarom toestemming voor de vluchtgroep die uit kon lopen naar zo'n 20 minuten voorsprong.
Bergetappes
In de heuvelzone die begon zo'n 30 kilometer voor de finish volgden de aanvallen elkaar op. Richting de beklimming van de Castana kwam de Franse tijdrijder Rémi Cavagna alleen voorop. Achter hem bleek Bettiol de beste klimmersbenen te hebben, al duurde het even voordat de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van 2019 het gat gedicht had.
Cavagna, in 2019 winnaar van een rit in de Vuelta en dit jaar de beste in een individuele tijdrit in de Ronde van Romandië, kreeg het lastig in de slotkilometers. Op het laatste stijgende deel van het parcours viel de Fransman van Deceuninck - Quick-Step stil. Bettiol passeerde, net als Roche, de Fransman van Team DSM. Die laatste slaagde er net niet in tweede te worden.
Vrijdag en zaterdag volgen twee bergetappes. De Giro wordt zondag besloten met een individuele tijdrit.
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
2 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
7 uur geleden