Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bettiol ritwinnaar in Giro

Italiaan Bettiol ritwinnaar in Giro

STRADELLA (ANP) - De Italiaanse wielrenner Alberto Bettiol heeft de achttiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een redelijke vlakke rit van Rovereto naar Stradella met alleen in de slotfase wat hellinkjes. Bettiol bleek in de finale van de rit de beste van een aanvankelijk omvangrijke groep vroege vluchters. De 27-jarige Italiaan bezorgde zijn ploeg EF Education - Nippo de derde zege van het seizoen. Een kleine 20 seconden na Bettiol passeerde zijn landgenoot Simone Consonni als tweede de finish.

Het peloton, met daarin klassementsleider Egan Bernal, reed de hele dag op ruime achterstand. Dat kon geen kwaad, want geen van de vroeg ontsnapte renners vormden een gevaar voor de leidende positie van de Colombiaan van Ineos Grenadiers. De grote groep met daarin de rozetruidrager en zijn grootste belagers arriveerden meer dan 23 minuten na ritwinnaar Bettiol. In het algemeen klassement heeft Bernal 2.21 minuten voorsprong op de Italiaan Damiano Caruso (Bahrain-Victorious). De Brit Simon Yates (BikeExchange) volgt op 3.23.

In de 231 kilometer lange rit reed de hele dag een omvangrijke kopgroep van ruim twintig renners voorop. Onder de koplopers bevond zich één Nederlander: Wesley Kreder van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty - Gobert. De hoogste geklasseerde renner was de Spanjaard Gorka Izagirre die ook bijna een uur achterstand had op Bernal. Diens ploeg Ineos Grenadiers gaf mede daarom toestemming voor de vluchtgroep die uit kon lopen naar zo'n 20 minuten voorsprong.

Bergetappes

In de heuvelzone die begon zo'n 30 kilometer voor de finish volgden de aanvallen elkaar op. Richting de beklimming van de Castana kwam de Franse tijdrijder Rémi Cavagna alleen voorop. Achter hem bleek Bettiol de beste klimmersbenen te hebben, al duurde het even voordat de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van 2019 het gat gedicht had.

Cavagna, in 2019 winnaar van een rit in de Vuelta en dit jaar de beste in een individuele tijdrit in de Ronde van Romandië, kreeg het lastig in de slotkilometers. Op het laatste stijgende deel van het parcours viel de Fransman van Deceuninck - Quick-Step stil. Bettiol passeerde, net als Roche, de Fransman van Team DSM. Die laatste slaagde er net niet in tweede te worden.

Vrijdag en zaterdag volgen twee bergetappes. De Giro wordt zondag besloten met een individuele tijdrit.

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

9 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

10 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

12 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

14 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

14 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden