Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IT-koepel: Duitsland kampt met veel meer Russische cyberaanvallen

IT-koepel: Duitsland kampt met veel meer Russische cyberaanvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft het afgelopen jaar veel meer last gehad van cyberaanvallen uit Rusland en China, meldt Bitkom, de koepelorganisatie van de Duitse IT-sector. De aanvallen zorgen volgens Bitkom jaarlijks voor 148 miljard euro aan schade. Vaak zitten de georganiseerde misdaad en buitenlandse inlichtingendiensten daarachter, zegt topman Bernhard Rohleder van Bitkom tegen de zender ZDF.

Het aantal aanvallen uit Rusland is het afgelopen jaar verdubbeld, die vanuit China stegen met 50 procent. Volgens Rohleder zijn vier op de vijf bedrijven aangevallen door cybercriminelen uit Rusland.

Bitkom meldt dat het aantal aanvallen uit het buitenland of een onbekende locatie en het schadebedrag al jaren stijgen. Sommige criminelen doen het volgens Rohleder voor het geld en willen zoveel mogelijk schade veroorzaken aan bijvoorbeeld ziekenhuizen of de energielevering. "Sommige mensen, vooral privépersonen, doen het gewoon voor hun plezier", zegt de topman.

Rusland en China

Het hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND, Bruno Kahl, zei in september dat de grootste cyberdreiging voor het land uit Rusland en China komt. Aanvallen door kleinere landen als Vietnam, Iran en Noord-Korea vielen ook op.

Sinds Rusland twee jaar geleden Oekraïne binnenviel, werd volgens Kahl duidelijker dat de oorlog via cyberspace veel internationaler was. Duitsland, de grootste economie van Europa, importeert nu minder gas uit Rusland en heeft lng-terminals binnengehaald die vloeibaar gas geschikt kunnen maken voor gasleidingen. Kahl waarschuwde vorig jaar dat cyberaanvallen een bedreiging vormen voor de terminals.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

8 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

9 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

10 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

11 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

12 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

12 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

12 uur geleden