IT-concern Atos bereikt overeenkomst met meerderheid schuldeisers
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Franse IT-concern Atos heeft een overeenkomst bereikt met een meerderheid van zijn schuldeisers. De deal zorgt ervoor dat de schuldeisers na de herstructurering van het bedrijf de controle over Atos in handen krijgen. Schuldeisers die de overeenkomst nog niet hebben getekend, hebben tot 22 juli de tijd om dit te doen.
Atos heeft ook bijna 1,7 miljard euro aan nieuwe financiering veiliggesteld van bestaande crediteuren. Als onderdeel van de overeenkomst zijn obligatiehouders en kredietverstrekkers overeengekomen om 2,9 miljard euro aan obligaties en leningen om te zetten in aandelen en 233 miljoen euro aan nieuw kapitaal te steken in het bedrijf.
De opbrengsten uit de mogelijke verkopen van het kernenergiebedrijf Worldgrid en het data- en beveiligingsonderdeel van Atos worden gebruikt om de schuld terug te betalen. Dat gebeurt echter alleen als de kaspositie van het bedrijf eind 2026 minstens 1,1 miljard euro bedraagt. Anders mag Atos een deel van deze opbrengsten gebruiken om zijn kaspositie op peil te houden.
Olympische Spelen
Eind juni trok een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich nog terug als beoogde redder van het Franse IT-concern. Atos verklaarde destijds wel er nog altijd op te rekenen een akkoord met zijn schuldeisers te kunnen sluiten.
Atos levert IT-diensten aan tal van grote organisaties, ook in Nederland. Ook is het bedrijf verantwoordelijk voor de cyberbeveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Onlangs werd bekend dat de Franse staat voor 700 miljoen euro onderdelen van Atos wil kopen die van strategisch belang zijn, zoals de beveiliging van supercomputers.
In een telefoongesprek met journalisten zei topman Paul Saleh dat Atos contact heeft met zijn klanten en hen heeft gerustgesteld dat de herfinanciering is geregeld. Met betrekking tot de Olympische Spelen in Parijs zei Saleh dat het bedrijf er klaar voor is en ervoor zal zorgen dat deze Olympische Spelen "net zo succesvol" zullen zijn als de andere waaraan Atos heeft deelgenomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieƫn door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciƫn.
4 uur geleden