IT-concern Atos bereikt overeenkomst met meerderheid schuldeisers
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Franse IT-concern Atos heeft een overeenkomst bereikt met een meerderheid van zijn schuldeisers. De deal zorgt ervoor dat de schuldeisers na de herstructurering van het bedrijf de controle over Atos in handen krijgen. Schuldeisers die de overeenkomst nog niet hebben getekend, hebben tot 22 juli de tijd om dit te doen.
Atos heeft ook bijna 1,7 miljard euro aan nieuwe financiering veiliggesteld van bestaande crediteuren. Als onderdeel van de overeenkomst zijn obligatiehouders en kredietverstrekkers overeengekomen om 2,9 miljard euro aan obligaties en leningen om te zetten in aandelen en 233 miljoen euro aan nieuw kapitaal te steken in het bedrijf.
De opbrengsten uit de mogelijke verkopen van het kernenergiebedrijf Worldgrid en het data- en beveiligingsonderdeel van Atos worden gebruikt om de schuld terug te betalen. Dat gebeurt echter alleen als de kaspositie van het bedrijf eind 2026 minstens 1,1 miljard euro bedraagt. Anders mag Atos een deel van deze opbrengsten gebruiken om zijn kaspositie op peil te houden.
Olympische Spelen
Eind juni trok een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich nog terug als beoogde redder van het Franse IT-concern. Atos verklaarde destijds wel er nog altijd op te rekenen een akkoord met zijn schuldeisers te kunnen sluiten.
Atos levert IT-diensten aan tal van grote organisaties, ook in Nederland. Ook is het bedrijf verantwoordelijk voor de cyberbeveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Onlangs werd bekend dat de Franse staat voor 700 miljoen euro onderdelen van Atos wil kopen die van strategisch belang zijn, zoals de beveiliging van supercomputers.
In een telefoongesprek met journalisten zei topman Paul Saleh dat Atos contact heeft met zijn klanten en hen heeft gerustgesteld dat de herfinanciering is geregeld. Met betrekking tot de Olympische Spelen in Parijs zei Saleh dat het bedrijf er klaar voor is en ervoor zal zorgen dat deze Olympische Spelen "net zo succesvol" zullen zijn als de andere waaraan Atos heeft deelgenomen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
10 uur geleden