IT-concern Atos bereikt overeenkomst met meerderheid schuldeisers
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het noodlijdende Franse IT-concern Atos heeft een overeenkomst bereikt met een meerderheid van zijn schuldeisers. De deal zorgt ervoor dat de schuldeisers na de herstructurering van het bedrijf de controle over Atos in handen krijgen. Schuldeisers die de overeenkomst nog niet hebben getekend, hebben tot 22 juli de tijd om dit te doen.
Atos heeft ook bijna 1,7 miljard euro aan nieuwe financiering veiliggesteld van bestaande crediteuren. Als onderdeel van de overeenkomst zijn obligatiehouders en kredietverstrekkers overeengekomen om 2,9 miljard euro aan obligaties en leningen om te zetten in aandelen en 233 miljoen euro aan nieuw kapitaal te steken in het bedrijf.
De opbrengsten uit de mogelijke verkopen van het kernenergiebedrijf Worldgrid en het data- en beveiligingsonderdeel van Atos worden gebruikt om de schuld terug te betalen. Dat gebeurt echter alleen als de kaspositie van het bedrijf eind 2026 minstens 1,1 miljard euro bedraagt. Anders mag Atos een deel van deze opbrengsten gebruiken om zijn kaspositie op peil te houden.
Olympische Spelen
Eind juni trok een groep bedrijven onder leiding van consultancyfirma Onepoint zich nog terug als beoogde redder van het Franse IT-concern. Atos verklaarde destijds wel er nog altijd op te rekenen een akkoord met zijn schuldeisers te kunnen sluiten.
Atos levert IT-diensten aan tal van grote organisaties, ook in Nederland. Ook is het bedrijf verantwoordelijk voor de cyberbeveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Onlangs werd bekend dat de Franse staat voor 700 miljoen euro onderdelen van Atos wil kopen die van strategisch belang zijn, zoals de beveiliging van supercomputers.
In een telefoongesprek met journalisten zei topman Paul Saleh dat Atos contact heeft met zijn klanten en hen heeft gerustgesteld dat de herfinanciering is geregeld. Met betrekking tot de Olympische Spelen in Parijs zei Saleh dat het bedrijf er klaar voor is en ervoor zal zorgen dat deze Olympische Spelen "net zo succesvol" zullen zijn als de andere waaraan Atos heeft deelgenomen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
59 minuten geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.
5 uur geleden