Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ISW: Oekraïne profiteert pas over enkele weken van steun VS

ISW: Oekraïne profiteert pas over enkele weken van steun VS

KYIV (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog enkele weken voordat Oekraïne kan profiteren van de extra steun die het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft goedgekeurd, verwacht het Amerikaanse Institute for the Study of War (ISW). De denktank vermoedt dat de Russen in de tussentijd juist het aantal aanvallen op Oekraïne zullen opschroeven.

De Amerikaanse wet voor extra militaire en financiële steun moet nog door de Senaat en worden ondertekend door de president, maar de verwachting is dat dit snel zal gebeuren. Daarna moet het materieel nog naar Oekraïne worden getransporteerd en klaargemaakt voor gebruik aan het front. Als alles volgens schema verloopt zullen de Oekraïense troepen er begin juni een stuk beter voor staan, aldus ISW.

De Oekraïners hebben de laatste maanden langzaam terrein verloren op de Russen en volgens de denktank kan dat de komende weken ook nog gebeuren, in afwachting van de nieuwe steun. De Oekraïners kunnen wel iets meer risico nemen met het inzetten van materieel, nu ze weten dat er versterking onderweg is, maar het Kremlin weet dat ook. Mogelijk zullen de Russen daarom juist nu extra aanvallen uitvoeren, om een doorbraak in de frontlinie te forceren zolang de Oekraïners met tekorten kampen.

Meer uit Buitenland

Lage opkomst bij eerste rechtersverkiezingen in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bij de eerste rechtersverkiezingen in Mexico heeft ongeveer 13 procent van de stemgerechtigden gestemd. Door recente hervormingen is Mexico het enige land ter wereld waar alle rechters via een volksstemming aan hun positie komen.

4 minuten geleden
Israël veroordeelt aanval op protest in VS: puur antisemitisme

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische regering heeft geschokt gereageerd op de aanval op actievoerders in de Amerikaanse staat Colorado. Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar sprak over een antisemitische terreuraanslag. "Dit is puur antisemitisme, aangewakkerd door de bloedsmaad die wordt verspreid in de media", schreef hij zonder in detail te treden.

12 minuten geleden
Nationalist Nawrocki wint Poolse presidentsverkiezingen

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De nationalist en euroscepticus Karol Nawrocki heeft de Poolse presidentsverkiezingen gewonnen. Dit meldde de kiescommissie maandag op haar website. Nawrocki won met 50,89 procent van de stemmen. Rafal Trzaskowski, de pro-Europese burgemeester van Warschau, behaalde 49,11 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Tweede peiling presidentsverkiezing Polen: nationalist aan kop

WARSCHAU (ANP/RTR) - Volgens een tweede peiling van Ipsos voor TVP, TVN en Polsat heeft Karol Nawrocki 51 procent van de stemmen behaald in de Poolse presidentsverkiezingen. De liberale burgemeester van Warschau, Rafal Trzaskowski, eindigt als tweede met 49 procent, blijkt uit deze peiling.

4 uur geleden
Nieuwe coalitie Suriname verdeelt posities en presenteert plannen

PARAMARIBO (ANP) - De politieke partijen die de regering van Suriname willen vormen, hebben zondagavond bekendgemaakt hoe de posities verdeeld zijn. De Nationale Democratische Partij (NDP) levert naast president Jennifer Simons ook de parlementsvoorzitter en zes van de zeventien ministers, waaronder die van Financiën en Planning en Buitenlandse Zaken. De zes voorzitters plaatsten onder gejuich van honderden aanhangers hun handtekening onder het regeerakkoord.

4 uur geleden
FBI: onderzoek naar 'gerichte terroristische aanslag' in Colorado

WASHINGTON (ANP/RTR) - De politie in de stad Boulder in de Amerikaanse staat Colorado heeft zondag een mannelijke verdachte opgepakt na een aanval waarbij meerdere mensen gewond raakten. FBI-directeur Kash Patel noemt de aanval een "gerichte terroristische aanslag" in een bericht op X. Hij voegde eraan toe dat de FBI onderzoek doet: "we zullen updates delen zodra er meer informatie beschikbaar is", aldus Patel.

4 uur geleden
VK gaat vloot nucleaire onderzeeërs uitbreiden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft aangekondigd dat zij de omvang van haar vloot kernonderzeeërs zal vergroten. Ze zal tot zeker twaalf onderzeeërs van de volgende generatie bouwen.

4 uur geleden