Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) voert naar eigen zeggen "een reeks aanvallen" uit op Libanon. Volgens een woordvoerder zijn doelen van Hezbollah aangevallen op meerdere locaties in het zuiden. Bronnen bij de Libanese autoriteiten melden vier doden, onder wie een vrouw en twee kinderen. Er zouden ook tientallen gewonden zijn.
Militanten van Hezbollah vuren vanuit het Libanese grensgebied al maanden raketten af richting Israël. Ook woensdag werden weer aanvallen uitgevoerd. Daarbij kwam een 20-jarige militair om het leven, meldt de IDF.
Gevreesd wordt dat het tot een grootschalige strijd komt tussen Israël en Hezbollah. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah zei dinsdag dat de aanvallen op Israël pas zullen stoppen "als de aanval op Gaza beëindigd wordt en er een staakt-het-vuren is".
Dodentallen
Woordvoerder Daniel Hagari meldt dat gebouwen en strijders zijn aangevallen. De IDF spreekt van "zeer grote successen" bij de aanvallen. Die zullen worden voortgezet en geïntensiveerd, kondigde topgeneraal Herzi Halevi volgens Hagari aan.
Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn door aanvallen vanuit Libanon sinds het uitbreken van de oorlog, begin oktober, zeker negen militairen en zes burgers omgekomen aan Israëlische zijde. Volgens persbureau AFP vielen in Libanon ten minste 243 doden. De meesten waren strijders van Hezbollah, maar er zijn ook dertig burgers omgekomen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
4 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden