Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) voert naar eigen zeggen "een reeks aanvallen" uit op Libanon. Volgens een woordvoerder zijn doelen van Hezbollah aangevallen op meerdere locaties in het zuiden. Bronnen bij de Libanese autoriteiten melden vier doden, onder wie een vrouw en twee kinderen. Er zouden ook tientallen gewonden zijn.

Militanten van Hezbollah vuren vanuit het Libanese grensgebied al maanden raketten af richting Israël. Ook woensdag werden weer aanvallen uitgevoerd. Daarbij kwam een 20-jarige militair om het leven, meldt de IDF.

Gevreesd wordt dat het tot een grootschalige strijd komt tussen Israël en Hezbollah. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah zei dinsdag dat de aanvallen op Israël pas zullen stoppen "als de aanval op Gaza beëindigd wordt en er een staakt-het-vuren is".

Dodentallen

Woordvoerder Daniel Hagari meldt dat gebouwen en strijders zijn aangevallen. De IDF spreekt van "zeer grote successen" bij de aanvallen. Die zullen worden voortgezet en geïntensiveerd, kondigde topgeneraal Herzi Halevi volgens Hagari aan.

Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn door aanvallen vanuit Libanon sinds het uitbreken van de oorlog, begin oktober, zeker negen militairen en zes burgers omgekomen aan Israëlische zijde. Volgens persbureau AFP vielen in Libanon ten minste 243 doden. De meesten waren strijders van Hezbollah, maar er zijn ook dertig burgers omgekomen.

Meer uit Buitenland

Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

1 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

2 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

2 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

3 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

4 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

4 uur geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

4 uur geleden