Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) voert naar eigen zeggen "een reeks aanvallen" uit op Libanon. Volgens een woordvoerder zijn doelen van Hezbollah aangevallen op meerdere locaties in het zuiden. Bronnen bij de Libanese autoriteiten melden vier doden, onder wie een vrouw en twee kinderen. Er zouden ook tientallen gewonden zijn.

Militanten van Hezbollah vuren vanuit het Libanese grensgebied al maanden raketten af richting Israël. Ook woensdag werden weer aanvallen uitgevoerd. Daarbij kwam een 20-jarige militair om het leven, meldt de IDF.

Gevreesd wordt dat het tot een grootschalige strijd komt tussen Israël en Hezbollah. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah zei dinsdag dat de aanvallen op Israël pas zullen stoppen "als de aanval op Gaza beëindigd wordt en er een staakt-het-vuren is".

Dodentallen

Woordvoerder Daniel Hagari meldt dat gebouwen en strijders zijn aangevallen. De IDF spreekt van "zeer grote successen" bij de aanvallen. Die zullen worden voortgezet en geïntensiveerd, kondigde topgeneraal Herzi Halevi volgens Hagari aan.

Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn door aanvallen vanuit Libanon sinds het uitbreken van de oorlog, begin oktober, zeker negen militairen en zes burgers omgekomen aan Israëlische zijde. Volgens persbureau AFP vielen in Libanon ten minste 243 doden. De meesten waren strijders van Hezbollah, maar er zijn ook dertig burgers omgekomen.

Meer uit Buitenland

Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

24 minuten geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

25 minuten geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

2 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

6 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

8 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

11 uur geleden