Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) voert naar eigen zeggen "een reeks aanvallen" uit op Libanon. Volgens een woordvoerder zijn doelen van Hezbollah aangevallen op meerdere locaties in het zuiden. Bronnen bij de Libanese autoriteiten melden vier doden, onder wie een vrouw en twee kinderen. Er zouden ook tientallen gewonden zijn.

Militanten van Hezbollah vuren vanuit het Libanese grensgebied al maanden raketten af richting Israël. Ook woensdag werden weer aanvallen uitgevoerd. Daarbij kwam een 20-jarige militair om het leven, meldt de IDF.

Gevreesd wordt dat het tot een grootschalige strijd komt tussen Israël en Hezbollah. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah zei dinsdag dat de aanvallen op Israël pas zullen stoppen "als de aanval op Gaza beëindigd wordt en er een staakt-het-vuren is".

Dodentallen

Woordvoerder Daniel Hagari meldt dat gebouwen en strijders zijn aangevallen. De IDF spreekt van "zeer grote successen" bij de aanvallen. Die zullen worden voortgezet en geïntensiveerd, kondigde topgeneraal Herzi Halevi volgens Hagari aan.

Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn door aanvallen vanuit Libanon sinds het uitbreken van de oorlog, begin oktober, zeker negen militairen en zes burgers omgekomen aan Israëlische zijde. Volgens persbureau AFP vielen in Libanon ten minste 243 doden. De meesten waren strijders van Hezbollah, maar er zijn ook dertig burgers omgekomen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

14 minuten geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) wil volgens zijn advocaten in hoger beroep.

18 minuten geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

52 minuten geleden
Iran meldt toenadering tot VS, maar verschillen nog niet opgelost

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.

1 uur geleden
Australië verhoogt defensiebudget onder druk VS en dreiging China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.

2 uur geleden
Israëlische minister: Netanyahu zal Libanese president spreken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.

2 uur geleden
Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

2 uur geleden