Israëlische vliegtuigen openen 'reeks aanvallen' in Libanon
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) voert naar eigen zeggen "een reeks aanvallen" uit op Libanon. Volgens een woordvoerder zijn doelen van Hezbollah aangevallen op meerdere locaties in het zuiden. Bronnen bij de Libanese autoriteiten melden vier doden, onder wie een vrouw en twee kinderen. Er zouden ook tientallen gewonden zijn.
Militanten van Hezbollah vuren vanuit het Libanese grensgebied al maanden raketten af richting Israël. Ook woensdag werden weer aanvallen uitgevoerd. Daarbij kwam een 20-jarige militair om het leven, meldt de IDF.
Gevreesd wordt dat het tot een grootschalige strijd komt tussen Israël en Hezbollah. Hezbollah-leider Hassan Nasrallah zei dinsdag dat de aanvallen op Israël pas zullen stoppen "als de aanval op Gaza beëindigd wordt en er een staakt-het-vuren is".
Dodentallen
Woordvoerder Daniel Hagari meldt dat gebouwen en strijders zijn aangevallen. De IDF spreekt van "zeer grote successen" bij de aanvallen. Die zullen worden voortgezet en geïntensiveerd, kondigde topgeneraal Herzi Halevi volgens Hagari aan.
Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn door aanvallen vanuit Libanon sinds het uitbreken van de oorlog, begin oktober, zeker negen militairen en zes burgers omgekomen aan Israëlische zijde. Volgens persbureau AFP vielen in Libanon ten minste 243 doden. De meesten waren strijders van Hezbollah, maar er zijn ook dertig burgers omgekomen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
7 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
8 uur geleden