Israëlische veiligheidstroepen schieten drie Palestijnen dood
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische veiligheidstroepen hebben zondag drie Palestijnen doodgeschoten op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische politie. De drie waren afkomstig uit een vluchtelingenkamp in Jenin en zouden van plan zijn geweest een aanslag te plegen.
Hazem Qassem, een woordvoerder van de Palestijnse groep Hamas die de Gazastrook controleert, zei dat de doden gewroken zullen worden. "De vijand, die drie van onze Palestijnse mensen heeft vermoord, zal een prijs betalen voor zijn misdaden."
Premier Benjamin Netanyahu prees de veiligheidstroepen en zei dat Israël "zal blijven optreden tegen degenen die overal en altijd op ons leven uit zijn".
Sinds vorig jaar is het geweld op de Westelijke Jordaanoever verergerd door intensievere Israëlische invallen en Palestijnse straataanvallen op Israëliërs.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
10 uur geleden