Israëlische troepen gaan aan boord activistenboot richting Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische troepen zijn aan boord gegaan van de Handala, een boot die wordt beheerd door de pro-Palestijnse actiegroep Freedom Flotilla en onderweg is naar Gaza. Dat was te zien op een livestream van de groep.
De uitzending toonde de activisten die op het dek zaten, hun handen omhoog hielden en het Italiaanse antifascistische lied Bella Ciao floten, terwijl de soldaten de controle over het schip overnamen. Drie livestreams van de scène, die online waren uitgezonden, werden enkele minuten later afgebroken.
De Handala vertrok bijna twee weken geleden vanaf Sicilië om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord zijn ongeveer vijftien activisten. Het schip vervoert onder meer medicijnen, voedsel en kinderspullen.
Verzet blokkade
De Freedom Flotilla Coalition (FFC) is een internationaal netwerk dat zich verzet tegen de Israëlische hulpblokkade voor Gaza, dat "wordt uitgehongerd, gebombardeerd en bedolven onder puin".
In juni werd een andere boot van de Freedom Flotilla, de Madleen, nog onderschept door Israël. De opvarenden, onder wie de Franse Europarlementariër Rima Hassan van het linkse LFI en de bekende Zweedse activist Greta Thunberg, werden toen naar Israël gebracht om vervolgens het land te worden uitgezet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.
22 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.
15 uur geleden