'Israëlische troepen doden Palestijnse man'
RAMALLAH (ANP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag een Palestijnse man gedood op de bezette Westelijke Jordaanoever, zei het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Het Israëlische leger zei het incident bij de ingang van het dorp Beita, in de buurt van de stad Nablus, te willen onderzoeken voordat het mededelingen zal doen.
Inwoners van Beita beschreven de gedode man als een 41-jarige loodgieter die na zijn werk op weg was naar huis toen hij werd doodgeschoten. Volgens hen waren er op het moment van het incident geen ongeregeldheden gaande.
De Westelijke Jordaanoever is een van de gebieden waar Palestijnen naar een eigen staat streven. Sinds de door de Verenigde Staten geëntameerde gesprekken tussen de Palestijnen en Israël in 2014 zijn afgebroken, vindt er geregeld geweld plaats.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.
32 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.
37 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In het noordoosten van India is een militair transportvliegtuig neergestort. De Indiase krijgsmacht meldt dat vijf militairen om het leven zijn gekomen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag gewaarschuwd voor nieuwe aanvallen op het zuiden van Libanon. Inwoners van twintig steden en dorpen, waaronder verschillende plaatsen in de buurt van de stad Nabatieh, krijgen het dringende advies te evacueren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt ziet een groeiende dreiging van droneaanvallen op de Bondsdag. Dat blijkt uit een brief van hem aan de Bondsdagvoorzitter die het Duitse medium Rheinische Post heeft ingezien.
11 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten geven 10 miljard dollar (8,6 miljard euro) aan Iraanse bevroren tegoeden vrij, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De stap valt samen met de aankondiging van een deal tussen Iran en de Verenigde Staten, waarbij ook veel Iraans geld vrij kan komen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne en Moldavië kunnen maandag verder met de onderhandelingen over de toetreding tot de Europese Unie. De EU-leiders besloten eind 2023 al dat die gesprekken geopend zouden worden, maar de onderhandelingen stonden lange tijd stil door verzet van de vorige Hongaarse regering.
17 uur geleden