Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische troepen blijven na deadline in Libanon

Israëlische troepen blijven na deadline in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt ook na de deadline van dinsdag militair aanwezig te blijven op vijf plaatsen in het zuiden van Libanon. Een woordvoerder van de krijgsmacht meldt dat militairen achterblijven om Israëlische burgers te beschermen. De locaties moeten later alsnog worden overgedragen aan het regeringsleger van Libanon.

Israël viel het buurland vorig jaar binnen tijdens een conflict met Hezbollah, een zwaarbewapende Libanese beweging. In november kon een bestand worden gesloten. Hezbollah zou posities bij de Israëlische grens verlaten en Israël kreeg tot eind januari de tijd om de eigen militairen terug te trekken uit Libanon. Die deadline is later verlegd naar 18 februari.

Dat Israël toch wil vasthouden aan vijf locaties komt niet als een verrassing. De Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri zei vorige week al te zijn geïnformeerd over dat besluit door de Verenigde Staten, die als bemiddelaar hebben opgetreden. "Ik heb ze namens mijzelf en uit naam van president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam laten weten dat wij dit voorstel volledig afwijzen", zei de politicus afgelopen donderdag.

Israël zegt onder meer militairen te willen achterlaten op plekken die in de buurt liggen van Israëlische gemeenschappen. De Israëlische woordvoerder sprak over een "heel erg complexe" veiligheidssituatie.

Meer uit Buitenland

Krant: VS blokkeren militair hulppakket voor Taiwan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.

39 minuten geleden
Presentatoren scharen zich achter Jimmy Kimmel na stoppen show

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Presentatoren van Amerikaanse latenightprogramma's hebben gereageerd op het stoppen van Jimmy Kimmel Live! Onder anderen Stephen Colbert dreef in zijn programma de spot met leidinggevenden bij Disney, het moederbedrijf van ABC, omdat zij Kimmel van de buis haalden.

47 minuten geleden
Iran zegt goed voorstel te hebben gedaan om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi vindt dat Iran een "eerlijk en gebalanceerd" voorstel heeft gedaan om nieuwe sancties vanwege zijn kernprogramma te voorkomen. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt deze vrijdag naar verwachting over die sancties omdat enkele leden er anders over denken.

1 uur geleden
Eerste evacuatiebevel Berlijn opgeheven na vondst WO II-bom

BERLIJN (ANP) - In Berlijn is een van de twee evacuatiebevelen opgeheven na de vondst van bommen uit de Tweede Wereldoorlog. Het explosief in het centrale district Mitte blijkt na onderzoek niet gevaarlijk.

3 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om WO2-bom in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - In de Berlijnse wijk Fischerinsel zijn donderdagavond duizenden mensen geëvacueerd nadat in de rivier de Spree een bom uit de Tweede Wereldoorlog werd gevonden.

5 uur geleden
Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

13 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

14 uur geleden